07-08-2018 15:52 23704
ՎՏԲ Հայաստան Բանկն ընդլայնելով իր վարկային պրոդուկտների ցանկը՝առաջարկում է նոր ծրագիր` “Ավտովարկերի գնում”, որը նախատեսված է այլ բանկերում և վարկային կազմակերպություններում ավտովարկեր ունեցող հաճախորդների համար:
Նոր պրոդուկտը հնարավորություն է տալիս դրական վարկային պատմություն ունեցող հաճախորդներին՝ իրենց ավտովարկերը տեղափոխել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ`բարելավված պայմաններով` թեթևացնելով ամսական վարկային բեռը:
Վարկերը գնվում են հենց Ավտովարկ պրոդուկտի տեսքով` սկսած ընդամենը 13.5%-ից մինչև 60 ամիս մարման ժամկետով: Ավտովարկի գնման պահին ավտոմեքենայի ժամկետը չպետք է գերազանցի արտադրման պահից 10 տարին:
ՎՏԲ Հայաստան Բանկի կողմից ավտովարկերի գնման ակնհայտ առավելություններից են նաև այն, որ`
- Ավտոմեքենայի գնահատման համար անհրաժեշտ չէ օգտվել անկախ գնահատող կազմակերպության ծառայություններից: Ավտոմեքենայի գնահատումը Բանկը կատարում է անվճար:
- Վարկի ողջ ընթացքում Բանկն իրականացնում է վարկառուին ավտոմեքենայի ապահովագրում (Կասկո ապահովագրություն):
Ավտովարկի գնման նախնական որոշումը կայացվում է հաշված րոպեների ընթացքում, որի համար անհրաժեշտ է միայն անձը հաստատող փաստաթղթի և սոց. քարտի առկայությունը (հանրային ծառայությունների համարանիշ):
ՎՏԲ-Հայաստան բանկում վարկերի վերաֆինանսավորման պայմաններին առավել մանրամասն կարող եք ծանոթանալ՝ այցելելով Բանկի մասնաճյուղեր, www.vtb.am կայք կամ զանգահարելով 87-87  Միասնական տեղեկատվական կենտրոն:

07-08-2018 15:52 23862
Банк ВТБ (Армения), расширяя список кредитных продуктов, предлагает новую программу «Покупка автокредитов», предназначенную для клиентов с автокредитами в других банках и кредитных организациях.
Новый продукт позволяет клиентам с положительной кредитной историей перевести свои автокредиты в Банк ВТБ (Армения) на улучшенных условиях, упрощая ежемесячную кредитную нагрузку.
Кредиты приобретаются в виде продукта с автокредитованием под 13,5% со сроком погашения до 60 месяцев. Во время покупки срок службы автомобиля не должен превышать 10 лет.
Одним из очевидных преимуществ покупки автокредитов в банке ВТБ (Армения) является то, что:
- Нет необходимости пользоваться услугой независимого оценщика для оценки автомобиля. Банк проводит оценку автомобиля бесплатно.
- В течение всего срока кредита Банк осуществляет страхование автомобиля заемщика (КАСКО страхование).
Решение о покупке автомобиля принимается через несколько минут, для чего требуется документ, удостоверяющий личность и социальная карта.
Более подробную информацию о рефинансировании кредита в банке ВТБ (Армения) можно найти на сайте www.vtb.am или позвонив в Единый информационный центр 87-87.