14-03-2019 18:17 9646
Կոնվերս բանկը բարելավել է «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ակցիայի շրջանակներում երիտասարդ հաճախորդներին առաջարկվող ծառայությունների պայմանները: Հաշվի առնելով դրա նկատմամբ պահանջարկը՝ այն այսուհետև բանկի հաճախորդներին է առաջարկվելու որպես առանձին պրոդուկտ:
Կոնվերս Բանկը հատուկ երիտասարդ հաճախորդների համար նախագծված «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ակցիայի մասին հայտատարեց շուրջ երկու տարի առաջ՝ Տերյան 105/1 հասցեում «Երիտասարդական» մասնաճյուղի գործունեության մեկնարկով: Մասնաճյուղը համապարփակ բանկային ծառայություններ է առաջարկում հարակից ԲՈՒՀ-երի ուսանողներին:
« Այսօր, Կերտիր քո վարկային պատմությունը» պրոդուկտի ներդրմամբ, մենք կատարում ենք ուսանողներին մատուցող բանկային ծառայությունների հասանելիության մեծացման ուղղությամբ հերթական քայլը»,-տեղեկացնում են Կոնվերս բանկից:
Մասնավորապես, «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» պրոդուկտի շրջանակներում Կոնվերս բանկն իր ուսանող հաճախորդներին է առաջարկում նվազող կամ վերականգնվող սահմանաչափով վարկավորման հնարավորություն: Վարկավորումն իրականացվում է հնարավորինս սեղմ ժամկետում՝ մրցունակ պայմաններով: Վարկային սահմանաչափի առավելագույն գումարը 300,000 դրամ է, իսկ կրթաթոշակ ստացող ուսանողների համար՝ 600,000 ՀՀ դրամ, տարեկան տոկոսադրույքը՝ 15 տոկոս :
Բանկից նաեւ հայտնում են, որ պրոդուկտի շրջանակներում «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ուսանողական պլաստիկ քարտ ունեցող ուսանողների ընտանիքի անդամներին (ծնող, քույր, եղբայր, ամուսին) Կոնվերս Բանկն առաջարկում է հիփոթեքային և ավտոմեքենայի ձեռքբերման վարկեր՝ դիմելու պահին գործող ստանդարտ տոկոսադրույքից 1 տոկոսային կետով ցածր տոկոսադրույքով:

14-03-2019 18:17 9647
Converse Bank has improved the terms of services offered to its young customers within the framework of the campaign “Create Your Credit History”. Given the demand for it, it will be offered to the Bank’s customers as a separate product.
Converse Bank announced about the campaign “Create Your Credit History” designed special for young customers about two years ago, with the opening of “Yeritasardakan” branch at 105/1 Teryan Str. The branch offers comprehensive banking services to the students of the institutions of higher education located nearby.
“Today, with the launch of “Create Your Credit History” product, we are making another step towards enhancing access to the banking services offered to students”, - they stated at Converse Bank.
In particular, within the framework of “Create Your Credit History” product, Converse Bank offers its student customers an opportunity of obtaining loans with decreasing or renewable limit. Lending is done within the shortest possible terms, on competitive conditions. The maximum amount of the credit limit is AMD 300,000, and for students who get scholarship - AMD 600,000, at the annual interest rate of 15 percent.
Simultaneously, within the framework of the product Converse Bank offers the family members (parent, sister, brother, spouse) of the students having a student plastic card “Create Your Credit History” mortgage loans and car loans at a rate by 1 (one) percentage point lower than the current standard rate at the time of applying for the loan.