03-04-2019 12:39 2846
Համաշխարհային վարկանշող Fitch Ratings ընկերությունը վերահաստատել է Արդշինբանկի արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) "B+" վարկանիշը` «Կայուն» կանխատեսմամբ:
Ինչպես նշված է Fitch Ratings-ի մամլո հաղորդագրությունում, Արդշինբանկի վարկանիշը հիմնված է այնպիսի ֆինանսական ցուցանիշների վրա, ինչպիսին են ակտիվների կայունությունը, բանկի կապիտալի ու իրացվելիության պաշարը, ինչպես նաև շահութաբերության մակարդակը, որոնց նպատասում է նաև տնտեսության ցիկլային աճը:
Հիշեցնենք, որ բանկն ունի միջազգային հեղինակավոր վարկանիշային գործակալություններից (Fitch and Moody’s) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշն է:

03-04-2019 12:39 2888
A top rating agency Fitch has reaffirmed the Long-Term Foreign-Currency Issuer Default Rating (IDR) of Ardshinbank at “B+” with Stable Outlook.
According to Fitch Ratings, the rating is driven by bank’s stable asset quality, supported by a cyclical upswing of the economy, reasonable capital and liquidity buffers, as well as moderate profitability.
To remind, Ardshinbank has assigned ratings from two international major rating agencies (Fitch and Moody’s) equal to the rating of sovereign, which is the best rating indicator for any private company.