30-04-2019 14:52 2104
IDBank-ը հայտարարում է անվանական կրթաթոշակի ծրագրի մեկնարկի մասին։ Կարևորելով կրթությունը և երիտասարդ սերնդի շարունակական զարգացումը՝ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում ՀՀ պետական բուհերում (ցանկը՝ ստորև) գերազանցությամբ սովորող ուսանողներին շարունակել կրթությունը մագիստրատուրայում IDBank-ի անվան կրթաթոշակով։
Ծրագրին կարող են դիմել բակալավրիատի 4-րդ կուրսի կամ մագիստրատուրա դիմել պատրաստվող գերազանց առաջադիմություն և տնտեսագիտական/ֆինանսական մասնագիտացում ունեցող ուսանողները՝ լրացնելով IDBank-ի դիմում-հայտը։
Անհրաժեշտ է՝ Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ հասցեին ուղարկել նամակ՝ թեմա (subject) դաշտում պարտադիր նշելով ՝ «IDBank-իանվանկրթաթոշակ»: Անհրաժեշտ է կցել բուհի կողմից տրամադրված 2 երաշխավորագիր, առաջադիմության մասին տեղեկանքը, մեկ Էսսե` «Ինչպե՞ս եմ ես պատկերացնում ապագայի թվային բանկը»/ 500-1000 բառ/, ինչպես նաև ներկայացնել բանկային մեկ նորամուծություն։ Նամակում անհրաժեշտ է նշել, թե որ ուսումնական հաստատությունում և ինչ մասնագիտացմամբ է դիմորդը պատրաստվում օգտագործել կրթաթոշակը։ Նշենք, որ ծրագրի առաջին փուլում ընտրվել են հետևյալ բուհերը՝ Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարան, Երևանի Պետական Համալսարական, Հայաստանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարական, Հայ-Ռուսական Համալսարան, Հայաստանում Ֆրանսիական Համալսարան։
Դիմելու վերջնաժամկետն է 20/05/19թ.։
Ընտրված լավագույն ուսանողները բացի կրթաթոշակից, հնարավորություն կունենան մասնակցելու նաև Բանկում կազմակերպվող մի շարք վերապատրաստումների, գործնական և տեսական սեմինարների՝ Բանկի ղեկավար անձանց կողմից ստանալով պրակտիկ գիտելիքներ, ինչպես նաև ուսմանը զուգահեռ կամ ուսումն ավարտելուց հետո սկսել իրենց կարիերան IDBank-ի հետ։
Եվ այսպես, եթե մոտիվացված ու նպատակասլաց ուսանող ես, համապատասխանում ես վերոնշյալ չափանիշներին, օգտագործի՛ր հնարավորությունդ և ստացի՛ր մինչև 1 միլիոն ՀՀ դրամի կրթաթոշակ ուսումդ մագիստրատուրայում շարունակելու և IDBаnk-ի թիմի հետ կարիերադ կառուցելու համար։

30-04-2019 14:52 2142
Подчеркивая важность образования и непрерывного развития молодого поколения, Банк предоставляет студентам государственных вузов возможность продолжить обучение в магистратуре с именной стипендией IDBank-а в 1 млн драмов РА.
Студенты с отличной успеваемостью 4-го курса бакалавриата или намеревающиесяподать заявку на получение степени магистра, могут подать заявку на участие в программе, заполнив форму заявления IDBank-а. Предпочтение отдается студентам, специализирующимся в области экономики и финансов. Необходимо отправить электронное письмо по адресу: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.в поле ''Subject'', указав: ''Именная стипендия IDBank-а''. К нему необходимо прикрепить 2 рекомендательных письма от университета, справку об успеваемости, одно эссе на тему ''Как я представляю цифровой банк будущего'' (500-1000 слов), а также представить одну банковскую инновацию. В электронном письме необходимо отметить учебное заведение и специализацию, по которой заявитель собирается использовать стипендию. На данном этапе программы выбраны следующие вузы: Американский университет Армении, Ереванский государственный университет, Государственный экономический университет Армении, Российско-Армянский университет, Французский университет в Армении.
Срок подачи заявок 20.05.19.
Помимо стипендии, выбранные лучшие студенты также будут иметь возможность принять участие в ряде тренингов, практических и теоретических семинаров, организованных Банком, получая практические знания от менеджеров Банка, а также параллельно с учебой или после ее окончания могут начать карьеру в IDBank-е.
Итак, если вы целеустремленный студент и полны энтузиазма, если вы соответствуете вышеупомянутым критериям, воспользуйтесь возможностью и получите стипендию до 1 млн. драмов РА, чтобы продолжить обучение в магистратуре и построить карьеру с командой IDBank-а.