30-04-2019 14:52 2104
IDBank-ը հայտարարում է անվանական կրթաթոշակի ծրագրի մեկնարկի մասին։ Կարևորելով կրթությունը և երիտասարդ սերնդի շարունակական զարգացումը՝ Բանկը հնարավորություն է ընձեռում ՀՀ պետական բուհերում (ցանկը՝ ստորև) գերազանցությամբ սովորող ուսանողներին շարունակել կրթությունը մագիստրատուրայում IDBank-ի անվան կրթաթոշակով։
Ծրագրին կարող են դիմել բակալավրիատի 4-րդ կուրսի կամ մագիստրատուրա դիմել պատրաստվող գերազանց առաջադիմություն և տնտեսագիտական/ֆինանսական մասնագիտացում ունեցող ուսանողները՝ լրացնելով IDBank-ի դիմում-հայտը։
Անհրաժեշտ է՝ Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ հասցեին ուղարկել նամակ՝ թեմա (subject) դաշտում պարտադիր նշելով ՝ «IDBank-իանվանկրթաթոշակ»: Անհրաժեշտ է կցել բուհի կողմից տրամադրված 2 երաշխավորագիր, առաջադիմության մասին տեղեկանքը, մեկ Էսսե` «Ինչպե՞ս եմ ես պատկերացնում ապագայի թվային բանկը»/ 500-1000 բառ/, ինչպես նաև ներկայացնել բանկային մեկ նորամուծություն։ Նամակում անհրաժեշտ է նշել, թե որ ուսումնական հաստատությունում և ինչ մասնագիտացմամբ է դիմորդը պատրաստվում օգտագործել կրթաթոշակը։ Նշենք, որ ծրագրի առաջին փուլում ընտրվել են հետևյալ բուհերը՝ Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարան, Երևանի Պետական Համալսարական, Հայաստանի Պետական Տնտեսագիտական Համալսարական, Հայ-Ռուսական Համալսարան, Հայաստանում Ֆրանսիական Համալսարան։
Դիմելու վերջնաժամկետն է 20/05/19թ.։
Ընտրված լավագույն ուսանողները բացի կրթաթոշակից, հնարավորություն կունենան մասնակցելու նաև Բանկում կազմակերպվող մի շարք վերապատրաստումների, գործնական և տեսական սեմինարների՝ Բանկի ղեկավար անձանց կողմից ստանալով պրակտիկ գիտելիքներ, ինչպես նաև ուսմանը զուգահեռ կամ ուսումն ավարտելուց հետո սկսել իրենց կարիերան IDBank-ի հետ։
Եվ այսպես, եթե մոտիվացված ու նպատակասլաց ուսանող ես, համապատասխանում ես վերոնշյալ չափանիշներին, օգտագործի՛ր հնարավորությունդ և ստացի՛ր մինչև 1 միլիոն ՀՀ դրամի կրթաթոշակ ուսումդ մագիստրատուրայում շարունակելու և IDBаnk-ի թիմի հետ կարիերադ կառուցելու համար։

30-04-2019 14:52 2143
The launch of Scholarship Program in the name of IDBank is announced. Emphasizing the importance of education and the continuous development of the younger generation, the Bank provides an opportunity for students studying in the state HEIs to continue their education in the Master's Degree with IDBank Scholarship.
Students from the 4th course of the Bachelor’s degree program or those who intend to apply for the Master’s degree program, having excellent grades and specialization in economics/finance, may apply for the Program completing the IDBank application form.
It is necessary to send an email to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. indicating "IDBank Scholarship" in the “Subject” field. Also, attach 2 recommendation letters from the University, transcript of grades, one essay on the topic "How do I imagine the digital bank of the future" (500-1000 words), as well as an introduction to one banking innovation. The educational instituition and the specialization for which the student will use the scholarship, should be mentioned in the email.
The following HEIs have been chosen in the first phase of the program: American University of Armenia, Yerevan State University, Russian-Armenian University, French University in Armenia.
Application deadline is 15/05/19. Besides the Scholarship, the selected best students will also have the opportunity to take part in a number of trainings, practical and theoretical seminars organized by the Bank, getting practical knowledge from Bank managers as well as parallel to studying or after graduation, to start their career with IDBank.
So, if you are a motivated and an ambitious student, if you meet the above-mentioned criteria, take the advantage of your opportunity and receive up to 1 million AMD Scholarship to continue with your Master's Degree and build a career with IDBank team.