08-08-2018 11:58 10391
Արդշինբանկը նվազեցրել է «Երիտասարդ ընտանիքին՝ մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակում վարկավորման տոկոսադրույքը: Համաձայն նոր պայմանների՝ այսուհետ վարկը հասանելի է 7.35%* տարեկան տոկոսադրույքով:
Պետության կողմից սուբսիդավորման արդյունքում Երևանում ձեռք բերվող անշարժ գույքի դեպքում տոկոսադրույքը նվազում է ևս 2 տոկոսային կետով, իսկ ՀՀ մարզերում ձեռք բերվող անշարժ գույքի դեպքում՝ 4 տոկոսային կետով: Ավելին՝ Բանկի սեփականությունը հանդիսացող բնակելի անշարժ գույքի ձեռք բերման դեպքում վերոնշյալ տոկոսադրույքը նվազում է ևս 1 տոկոսային կետով:
Վարկը տրամադրվում է մինչև 17,5 մլն ՀՀ դրամի չափով, մինչև 15 տարի ժամկետի հնարավորությամբ, սկսած 10% կանխավճարից:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Արդշինբանկը նվազեցրել էր նաև Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող անշարժ գույքի ձեռք բերման, վերանորոգման և կառուցման/կառուցապատման նշանակության հիփոթեքային վարկերի տոկոսադրույքները:
Վարկը ստանալու համար անհրաժեշտ է դիմել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ՝ ներկայացնելով անձը հաստատող փաստաթուղթ և հանրային ծառայությունների համարանիշ:
«Երիտասարդ ընտանիքին մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակում տրամադրվող հիփոթեքային վարկի մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ այցելելով հետևյալ հղմամբ՝ https://goo.gl/kPPYR9 կամ զանգահարելով (012)222222 շուրջօրյա հեռախոսահամարին:

08-08-2018 11:58 10526
Ardshinbank has reduced the credit interest rate within the framework of the "Affordable Housing for Young Families" program. Under the new terms, the loan is now available at 7.35% * annual interest rate.
In the case of real estate purchased in Yerevan as a result of subsidization, the interest rate decreases by another 2 percentage points, and in case of real estate acquired in the regions of the Republic of Armenia by 4 percentage points. Moreover, in case of acquisition of residential real estate owned by the Bank, the aforementioned interest rate decreases by another 1 percentage point.
The loan is provided up to AMD 17.5 million, with maturity period of up to 15 years with 10% prepayment.
It should be reminded that Ardshinbank has recently reduced rates for mortgage loans for purchase, renovation and construction of real estate refinanced by the National Mortgage Company.
To obtain a loan you need to apply to any branch of the Bank by submitting a personal identification document and public service number.
Detailed information on the mortgage loan provided under the "Affordable Housing for Young Families" program is available at https://goo.gl/kPPYR9 or by calling (012) 222222 round-the-clock.