08-08-2018 11:58 10391
Արդշինբանկը նվազեցրել է «Երիտասարդ ընտանիքին՝ մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակում վարկավորման տոկոսադրույքը: Համաձայն նոր պայմանների՝ այսուհետ վարկը հասանելի է 7.35%* տարեկան տոկոսադրույքով:
Պետության կողմից սուբսիդավորման արդյունքում Երևանում ձեռք բերվող անշարժ գույքի դեպքում տոկոսադրույքը նվազում է ևս 2 տոկոսային կետով, իսկ ՀՀ մարզերում ձեռք բերվող անշարժ գույքի դեպքում՝ 4 տոկոսային կետով: Ավելին՝ Բանկի սեփականությունը հանդիսացող բնակելի անշարժ գույքի ձեռք բերման դեպքում վերոնշյալ տոկոսադրույքը նվազում է ևս 1 տոկոսային կետով:
Վարկը տրամադրվում է մինչև 17,5 մլն ՀՀ դրամի չափով, մինչև 15 տարի ժամկետի հնարավորությամբ, սկսած 10% կանխավճարից:
Հիշեցնենք, որ վերջերս Արդշինբանկը նվազեցրել էր նաև Ազգային հիփոթեքային ընկերության կողմից վերաֆինանսավորվող անշարժ գույքի ձեռք բերման, վերանորոգման և կառուցման/կառուցապատման նշանակության հիփոթեքային վարկերի տոկոսադրույքները:
Վարկը ստանալու համար անհրաժեշտ է դիմել Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ՝ ներկայացնելով անձը հաստատող փաստաթուղթ և հանրային ծառայությունների համարանիշ:
«Երիտասարդ ընտանիքին մատչելի բնակարան» ծրագրի շրջանակում տրամադրվող հիփոթեքային վարկի մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարող եք ստանալ այցելելով հետևյալ հղմամբ՝ https://goo.gl/kPPYR9 կամ զանգահարելով (012)222222 շուրջօրյա հեռախոսահամարին:

08-08-2018 11:58 10393
Ардшинбанк снизил процентную ставку по кредитам в рамках программы «Доступное жилье для молодых семей». Согласно новым условиям, кредит теперь доступен под 7,35% * годовых.
В случае недвижимости, приобретенной в Ереване, в результате субсидирования процентная ставка снизилась еще на 2 процентных пункта, а в регионе Республики Армения - на 4 процентных пункта. Кроме того, в случае приобретения имущества Банка вышеуказанная процентная ставка уменьшается еще на 1 процентный пункт.
Кредит предоставляется до 17,5 млн. драмов, срок погашения до 15 лет с предоплатой в размере 10%.
Напомним, что Ардшинбанк недавно снизил ставки по ипотечным кредитам на покупку, реконструкцию и строительство недвижимости, рефинансируемой Национальной ипотечной компанией.
Чтобы получить кредит, вам необходимо обратиться в любое отделение Банка, представив документ, удостоверяющий личность, и номер социальной карты.
Программа «Доступное жилье для молодых семей» доступна по адресу https://goo.gl/kPPYR9 или по телефону (012) 222222 круглосуточно.