08-11-2018 16:25 13363
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն  առաջարկում է հիփոթեքային վարկավորման լավագույն պայմանները՝ "Մատչելի բնակարան երիտասարդ մասնագետներին" ծրագրով
"Զեյթուն 3" բազմաբնակարան-բազմաֆունկցիոնալ բնակելի համալիրի կառուցապատման ծրագրի ֆինանսավորման նպատակով հայտարարվել է հիփոթեքային վարկավորման մրցույթ ՀՀ բանկերի և վարկային կազմակերպությունների միջև:
Մրցույթի հաղթող է դարձել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, որը ներկայացրել էր աննախադեպ առաջարկ, մասնավորապես,
• կանխավճար՝ սկսած 3%
• տարեկան տոկոսադրույք՝ 6.9%*
• մարման ժամկետ՝ մինչև 30 տարի
"Մատչելի բնակարան երիտասարդ մասնագետներին" ծրագիրը իրականացվում է "Բնակարան երիտասարդներին" պետական կազմակերպության ֆինանսավորմամբ: Ինչպես և բոլոր նմանատիպ հիփոթեքային վարկավորման ծրագրերի դեպքում, "Զեյթուն 3" ծրագրով հաճախորդի և նրա վճարունակության նկատմամբ բոլոր նվազագույն պահանջները սահմանվում են ֆոնդավորող կազմակերպության կողմից: "Բնակարան երիտասարդներին" կազմակերպության պահանջները "Զեյթուն 3" նախագծով մնացել են անփոփոխ՝ համեմատած ավելի վաղ իրականացված նմանատիպ հիփոթեքային վարկավորման ծրագրերի հետ:
"Բնակարան երիտասարդներին" կազմակերպության կողմից սահմանված մանրամասն պայմաններին/պահանջներին կարելի է ծանոթանալ հետևյալ հղումով:
Հատուկ ուշադրություն դարձնելով հիփոթեքային ոլորտի զարգացմանը և գիտակցելով հիփոթեքային վարկավորման կարևորությունը որպես երկրի տնտեսական և սոցիալական զարգացման էական գործոն, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տրամադրելու է վարկեր ոչ միայն լավագույն պայմաններով, այլ նաև սեղմ ժամկետներում:

08-11-2018 16:25 13366
Банк ВТБ (Армения) предлагает наилучшие условия ипотечного кредитования по программе «Доступное жилье молодым специалистам»
С целью финансирования программы по застройке многоквартирного-многофункционального жилого комплекса «Зейтун 3» был объявлен конкурс по ипотечному кредитованию среди банков и кредитных организаций РА.
Победителем конкурса стал  Банк ВТБ (Армения), представивший беспрецедентное предложение.
В частности,
• предоплата –начиная от 3%
• годовая процентная ставка – 6,9%*
• срок погашения – до 30 лет.
Программа «Доступное жилье молодым специалистам» реализуется при финансировании со стороны государственного фонда «Жилье молодым». Как и при всех аналогичных программах ипотечного кредитования, по программе “Зейтун 3” все минимальные требования по клиенту и его платежеспособности устанавливаются порядками фондирующей организации. Требования фонда «Жилье молодым» по проекту “Зейтун 3” остались неизменными по сравнению с ранее реализованными аналогичными программами ипотечного кредитования.
С детальными условиями/требованиями, установленными фондом «Жилье молодым», можно ознакомиться по ссылке.
Уделяя особое внимание развитию ипотечного сектора и осознавая важность ипотечного кредитования как существенного фактора экономического и социального развития страны, Банк ВТБ (Армения) будет выдавать кредиты не только по лучшим условиям, но и в кратчайшие сроки.