19-04-2019 02:02 4160
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է ձեռք բերել անշարժ գույք «Երիտասարդ ընտանիքին՝ մատչելի բնակարաններ» ծրագրի շրջանակներում հիփոթեքային վարկավորման նոր բարելավված պայմաններով: Այժմ բնակարան գնելը Երեւանում եւ մարզերում՝ ավելի հեշտ է ու շահավետ.
• նվազագույն կանխավճարի չափը իջեցվել է մինչև 7,5%:
• հանվել է ամուսիններից յուրաքանչյուրի տարիքի նկատմամբ սահմանված պահանջը ու սահմանվել է միայն ամուսինների ընդհանուր տարիքային պահանջ՝ 70 տարի:
• Վարկի առավելագույն գումարը սահմանվել է 22 500 000 ՀՀ դրամ, ինչը 5 մլն ՀՀ դրամով ավել է, քան նախկինում, իսկ նորակառույց բնակարանի գնման դեպքում վարկի առավելագույն գումարն ավելացել է մինչև 27 750 000 ՀՀ դրամ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հիփոթեքային վարկեր երիտասարդ ընտանիքներին հետևյալ պայմաններով.
• Բնակարան ձեռք բերելու հնարավորություն ինչպես առաջնային, այնպես էլ երկրորդային շուկայից
• Վարկի ժամկետ՝ մինչև 30 տարի
• Անվանական տոկոսադրույք*
- Երևանում բնակարան ձեռք բերելու դեպքում`սկսած 5.5%-ից
- մարզերում բնակարան գնելիս`սկսած 3,5% -ից
- նորակառույց շենքում բնակարան ձեռք բերելու դեպքում` 7.5%:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը, կատարելագործելով հիփոթեքային վարկավորման պայմանները, մշտապես աջակցում է երիտասարդ ընտանիքների բարեկեցության բարձրացմանը ու հիփոթեքային շուկայի զարգացմանը:
«Երիտասարդ ընտանիքին՝ մատչելի բնակարաններ» ծրագրի մասին մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու համար կարող եք մոտենալ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ, այցելել www.vtb.am Բանկի պաշտոնական կայք, ինչպես նաև զանգահարել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կոնտակտային կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

19-04-2019 02:02 4138
Банк ВТБ (Армения) предлагает приобрести недвижимость по новым улучшенным условиям ипотечного кредитования по программе «Жилье молодым». Теперь купить квартиру в Ереване и в регионах гораздо легче и выгодней:
- Размер минимальной предоплаты снижен до 7.5%.
- Снято требование к возрасту каждого супруга и имеется лишь ограничение по общему возрасту супругов – 70 лет.
- Максимальная сумма кредита 22.500.000 драмов РА, что на 5 млн. больше, чем в прошлом, а при приобретении квартиры в новостройке максимальная сумма кредита до 27.750.000 драмов РА.
Банк ВТБ (Армения) предлагает ипотечный кредит “молодым семьям” на следующих условиях:
• Возможность приобретения квартиры как с первичного, так и вторичного рынка.
• Срок кредита до 30-ти лет.
• Номинальная процентная ставка*
- при приобретении квартиры в Ереване – начиная от 5.5%
- при приобретении квартиры в регионах – начиная от 3.5%
- при приобретении квартиры из новостройки – 7.5%
Банк ВТБ (Армения) всячески содействует улучшению благосостояния жизни молодых семей и работает на развитие и усовершенствование ипотечного кредитования в Армении.
Подробную информацию об условиях программы «Жилье молодым» можно узнать в филиалах Банка ВТБ (Армения), на официальном сайте www.vtb.am и в Контактном центре Банка по номеру 87-87.