SpaceX ընկերության հիմնադիր, կանադա-ամերիկացի գործարար, ճարատարագետ և գյուտարար, էլեկտրամոբիլների արտադրությամբ զբաղվող Tesla ընկերության գլխավոր տնօրեն Էլոն Մասկը հայտարարել է, որ Tesla-ն արդեն անցել է Model 3 էլեկտրամեքենայի զանգվածային արտադրությանը:
Երկար սպասված բյուջետային Tesla Model 3 էլեկտրամեքենայի զանգվածային արտադրությունն արդեն իրականություն է:
Tesla ընկերությունը մինչև տարեվերջ պատրաստվում է արտադրել Model 3 տեսակի 20 հազար էլեկտրամեքենա:
Առայսօր 35 հազար դոլար արժողությամբ Tesla Model 3-ը ձեռք բերելու 500 հազար հայտ է ներկայացվել, սակայն նախնական պատվերների մեծ թվի պատճառով՝ գնորդները կկարողանան վայելել իրենց Model 3 էլեկտրամոբիլը 2018 թվականից ոչ շուտ:
Model 3 էլեկտրամեքենայի առաջին 30 երջանիկ սեփականատերերը Tesla ընկերության աշխատակիցներն են: Տեսլա ընկերության գլխավոր տնօրեն Էլոն Մասկը անձամբ է փոխանցել նրանց ապագա էլեկտրամեքենայի բանալիները:
Թեեւ Tesla Model 3-ի բոլոր տեխնիկական առանձնահատկությունները մինչ այժմ չեն բացահայտվել, հայտնի է, որ մեկ լիցքավորմամբ Model 3-ը կկարողանա անցնել մոտ 500 կմ ճանապարհ:
Մեքենան լիցքավորելու համար վարորդները կարող են օգտվել Supercharger լիցքավորման կայաններից:
Tesla Model 3-ը 100 կմ/ժ արագություն կկարողանա զարգացնել ընդամենը 6 վայրկյանում:
Բեռնախցիկները տեղակայված են էլեկտրամեքենայի առջևի և հետևի մասերում, քանի որ այն չունի ավանդական ներքին այրման շարժիչ:
Model 3-ը նախատեսված է մինչև 5 ողևորի փոխադրման համար:
Ըստ կանխատեսումների՝ էլեկտրամբիլը կունենա մի քանի տարբերակ, որի մանրամասները հայտնի կլինի մոտ ապագայում:
Tesla ընկերության ապագան մեծապես կախված է Model 3 էլեկտրամոբիլի կոմերցիոն հաջողությունից, հայտնում է Ամերիկայի Ձայնը:

The founder of the company "SpaceX", Canadian-American businessman, salesman and inventor, chief executive of the company "Tesla" involved in the production of electro mobiles , Elon Mask, announced that Tesla has already started the mass production of the Model 3 electro mobiles.
The massive production of the long-awaited budget Tesla Model 3 electro mobile is already a reality.
By the end of the year, Tesla is going to produce 20,000 electric vehicles of Model 3 types.
500,000 applications have been filed for Tesla Model 3, at total amount of $ 35,000, but due to a large number of pre-orders, buyers will be able to enjoy their Model 3 electro mobiles not earlier than 2018.
The first 30 happiest owners of the Model 3 electric vehicles are Tesla's employees. chief executive of the company "Tesla" Elon Mask has personally handed over the keys to their future electric cars.
While all the technical specifications of Tesla Model 3 have not been disclosed so far, it is known that one charge will be enough to pass about 500 km.
Drivers can use the "Supercharger" charging stations to charge their cars.
Tesla Model 3 can speed up to 100 km / h in just 6 seconds.
The luggage compartments are located on the front and rear of the electric vehicle, as it does not have a traditional internal combustion engine.
Model 3 is designed for up to 5 passengers.
According to forecasts, the electro mobile will have several options, the details will be known in the near future.
The future of Tesla mainly depends on the commercial success of the Model 3 electro mobile, reports Voice of America.