SpaceX ընկերության հիմնադիր, կանադա-ամերիկացի գործարար, ճարատարագետ և գյուտարար, էլեկտրամոբիլների արտադրությամբ զբաղվող Tesla ընկերության գլխավոր տնօրեն Էլոն Մասկը հայտարարել է, որ Tesla-ն արդեն անցել է Model 3 էլեկտրամեքենայի զանգվածային արտադրությանը:
Երկար սպասված բյուջետային Tesla Model 3 էլեկտրամեքենայի զանգվածային արտադրությունն արդեն իրականություն է:
Tesla ընկերությունը մինչև տարեվերջ պատրաստվում է արտադրել Model 3 տեսակի 20 հազար էլեկտրամեքենա:
Առայսօր 35 հազար դոլար արժողությամբ Tesla Model 3-ը ձեռք բերելու 500 հազար հայտ է ներկայացվել, սակայն նախնական պատվերների մեծ թվի պատճառով՝ գնորդները կկարողանան վայելել իրենց Model 3 էլեկտրամոբիլը 2018 թվականից ոչ շուտ:
Model 3 էլեկտրամեքենայի առաջին 30 երջանիկ սեփականատերերը Tesla ընկերության աշխատակիցներն են: Տեսլա ընկերության գլխավոր տնօրեն Էլոն Մասկը անձամբ է փոխանցել նրանց ապագա էլեկտրամեքենայի բանալիները:
Թեեւ Tesla Model 3-ի բոլոր տեխնիկական առանձնահատկությունները մինչ այժմ չեն բացահայտվել, հայտնի է, որ մեկ լիցքավորմամբ Model 3-ը կկարողանա անցնել մոտ 500 կմ ճանապարհ:
Մեքենան լիցքավորելու համար վարորդները կարող են օգտվել Supercharger լիցքավորման կայաններից:
Tesla Model 3-ը 100 կմ/ժ արագություն կկարողանա զարգացնել ընդամենը 6 վայրկյանում:
Բեռնախցիկները տեղակայված են էլեկտրամեքենայի առջևի և հետևի մասերում, քանի որ այն չունի ավանդական ներքին այրման շարժիչ:
Model 3-ը նախատեսված է մինչև 5 ողևորի փոխադրման համար:
Ըստ կանխատեսումների՝ էլեկտրամբիլը կունենա մի քանի տարբերակ, որի մանրամասները հայտնի կլինի մոտ ապագայում:
Tesla ընկերության ապագան մեծապես կախված է Model 3 էլեկտրամոբիլի կոմերցիոն հաջողությունից, հայտնում է Ամերիկայի Ձայնը:

04-08-2017 12:10 2386
Основатель компании «SpaceX», канадско-американский бизнесмен, продавец и изобретатель, исполнительный директор компании «Тесла», занимающейся производством электромобилей, Элон Маск, объявил, что Tesla уже начала массовое производство модели 3 электромобилей.
Массивное производство долгожданного бюджетаного Tesla Model 3 электромобиля уже является реальностью.
К концу года Tesla собирается производить 20 000 электромобилей типа 3.
Для Tesla Model 3 было подано 500 000 заявок на общую сумму 35 000 долларов США, но из-за большого количества предварительных заказов покупатели смогут пользоваться электромобилями модели 3 не ранее 2018 года.
Первыми 30 счастливыми владельцами электромобилей Model 3 являются сотрудники Tesla. Исполнительный директор компании «Тесла» Элон Маск лично вручил ключи от будущих электромобилей своим сотрудникам.
Хотя все технические характеристики Tesla Model 3 пока не раскрыты, известно, что одного заряда будет достаточно, чтобы пройти около 500 км.
Водители могут использовать зарядные станции «"Supercharger"» для зарядки своих автомобилей.
Tesla Model 3 может ускорить до 100 км / ч всего за 6 секунд.
Отделения для багажа расположены на передней и задней частях электромобиля, так как у него нет традиционного двигателя внутреннего сгорания.
Модель 3 рассчитана на 5 пассажиров.
Согласно прогнозам, у электромобиля будет несколько вариантов, подробности будут известны в ближайшем будущем.
Будущее Tesla в основном зависит от коммерческого успеха электромобиля Model 3, сообщает Голос Америки.