13-08-2018 17:52 3815
«Մեր ակնկալիքը երկու շաբաթից կլինի, ճիշտը սպասելն է»,- լրագրողներին հայտնեցին «Լիդիան Արմենիա»-ի՝ բողոքի ակցիա իրականացնող աշխատակիցները, որոնց ընդունել էր ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը:
Աշխատակիցները հույս ունեն, որ եզրակացությունը կլինի դրական. «Հուսով ենք, որ աշխատանքային խմբի արդյունքները կլինեն դրական, և մենք գոհ կլինենք մեր կառավարության անաչառ որոշումից»:
«Լիդիան»-ի աշխատակիցները կարծում են, որ միայն մասնագետները կարող են ասել՝ հանքի շահագործումը վնասակա՞ր է, թե՞ ոչ: Նրանց խոսքով՝ մտահոգվելու ոչ մի խնդիր չկա:

13-08-2018 17:52 3816
«Наши ожидания будут реализованы через две недели, надо подождать», - сообщили протестующие сотрудники «Лидиан Армения» журналистам, которых принял глава офиса вице-премьера Тиграна Авиняна Вараг Сессерян.
Сотрудники надеются, что решение будет положительным. «Мы надеемся, что результаты рабочей группы будут позитивными, и мы будем довольны беспристрастным решением нашего правительства».
Сотрудники «Лидиан» считают, что только специалисты могут сказать, является ли эксплуатация шахты вредной или нет. По их мнению, беспокоиться не о чем.