13-08-2018 17:52 3815
«Մեր ակնկալիքը երկու շաբաթից կլինի, ճիշտը սպասելն է»,- լրագրողներին հայտնեցին «Լիդիան Արմենիա»-ի՝ բողոքի ակցիա իրականացնող աշխատակիցները, որոնց ընդունել էր ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի ղեկավար Վարագ Սիսեռյանը:
Աշխատակիցները հույս ունեն, որ եզրակացությունը կլինի դրական. «Հուսով ենք, որ աշխատանքային խմբի արդյունքները կլինեն դրական, և մենք գոհ կլինենք մեր կառավարության անաչառ որոշումից»:
«Լիդիան»-ի աշխատակիցները կարծում են, որ միայն մասնագետները կարող են ասել՝ հանքի շահագործումը վնասակա՞ր է, թե՞ ոչ: Նրանց խոսքով՝ մտահոգվելու ոչ մի խնդիր չկա:

13-08-2018 17:52 3814
"Our expectation will be realized in two weeks, the right thing is to wait," informed Lajian Armenia's protesting employees the journalists, who had been received by Deputy Prime Minister Tigran Avinyan's office head Varag Sisseryan.
Employees hope that the conclusion will be positive. "We hope the results of the working group will be positive and we will be pleased with the impartial decision of our government."
Lydian's employees believe that only experts can say whether mine exploitation is harmful or not. According to them, there is no problem to worry about.