Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարության գործունեությունը կդադարեցվի, այս որոշման նախագիծն ընդգրկված է կառավարության օգոստոսի 16-ի նիստի օրակարգում:
Նշվում է, որ 2018 թվականի մայիսի 1-ից դադարեցվել է Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարության գործունեությունը, սակայն դեռևս իրականացված չեն նախարարության հաշվեկշռում մնացած գույքի, դեբիտորոկան և կրեդիտորական պարտքերի փոխանցման, Արդարադատության նախարարության աշխատակազմի իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունում այն հաշվառումից հանելու գործընթացը:

The activity of the Ministry of International Economic Integration and Reform will be suspended, the draft resolution is included in the agenda of the August 16 sitting of the Government.
It is noted that the activities of the Ministry of International Economic Integration and Reforms have been suspended since May 1, 2018, but the process of transferring property, debit and debt payables remained in the balance of the Ministry has not been carried out yet, the registration by the Ministry of Justice staff at the Agency of State Registration of Legal Entities.