Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարության գործունեությունը կդադարեցվի, այս որոշման նախագիծն ընդգրկված է կառավարության օգոստոսի 16-ի նիստի օրակարգում:
Նշվում է, որ 2018 թվականի մայիսի 1-ից դադարեցվել է Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարարության գործունեությունը, սակայն դեռևս իրականացված չեն նախարարության հաշվեկշռում մնացած գույքի, դեբիտորոկան և կրեդիտորական պարտքերի փոխանցման, Արդարադատության նախարարության աշխատակազմի իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունում այն հաշվառումից հանելու գործընթացը:

Деятельность Министерства международной экономической интеграции и реформ будет приостановлена, проект резолюции включен в повестку дня заседания правительства 16 августа.
Отмечается, что деятельность Министерства международной экономической интеграции и реформ приостановлена с 1 мая 2018 года, но процесс передачи имущества, дебетовой и кредиторской задолженности, которые остались на балансе министерства, а также регистрация сотрудниками Министерства юстиции в Агентстве государственной регистрации юридических лиц еще не выполнены.