16-08-2018 10:55 2467
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրասիական զարգացման բանկի վարչության նախագահ Անդրեյ Բելյանինովին:
Ըստ ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայության, վարչապետը բարձր է գնահատել ՀՀ կառավարության և ԵԶԲ-ի միջև համագործակցությունը և կարևորել փոխգործակցության հետագա զարգացմանն ուղղված քայլերի իրականացումը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ կառավարությունը շահագրգռված է համատեղ ներդրումային նոր ծրագրերի իրականացմամբ և երկկողմ համագործակցության արդյունավետության բարձրացմամբ:
Եվրասիական զարգացման բանկի կառավարման խորհրդի նախագահը հավելել է, որ բանկը ցանկություն ունի Հայաստանում առավել ընդլայնել իր գործունեությունը և պատրաստ է քննարկել տարբեր ուղղություններով նոր նախագծերի իրականացման հնարավորությունները:

16-08-2018 10:55 2468
Премьер-министр Никол Пашинян принял председателя правления Евразийского банка развития Андрея Белянинова.
По сообщению пресс-службы правительства РА, премьер-министр высоко оценил сотрудничество между правительством Армении и ЕАБР и придал большое значение осуществлению шагов, направленных на дальнейшее развитие партнерства. Никол Пашинян подчеркнул, что правительство заинтересовано в реализации новых совместных инвестиционных программ и повышении эффективности двустороннего сотрудничества.
Председатель Правления Евразийского банка развития добавил, что банк хочет расширить свою деятельность в Армении и готов обсудить возможности реализации новых проектов по разным направлениям.