17-08-2018 11:33 26240
Յունիբանկն առաջարկում է նոր հիփոթեքային վարկ` Երևանի Պարույր Սևակ 51/2 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարան շենքում առանց կանխավճարի բնակարան ձեռքբերելու համար:
«Դասական- ՋՍՖ» վարկը տրամադրվում է 20 տարի մարման ժամկետով և սկսած 9.95% տարեկան տոկոսադրույքով: Վարկը կարելի է ձեւակերպել ՀՀ դրամով կամ ԱՄՆ դոլարով: Բնակարանը կարելի է ձեռքբերել առանց կանխավճարի կամ մինչեւ 30% կանխավճարով` գրավադրելով լրացուցիչ գույք: Եթե կանխավճարը գերազանցում է 30%-ը, ապա լրացուցիչ գրավի կարիք չկա:
«Դասական- ՋՍՖ» վարկը նախատեսված է կայուն եկամուտ ունեցող, սակայն կանխավճարի համար դեռ խնայողություններ չձևավորած անձանց համար:
«Վարկավորման նկատմամբ ճկուն մոտեցումը մեր գլխավոր առավելություններից մեկն է, որը հնարավորություն է տալիս հիփոթեքային վարկավորման շուկայում ապահովել կայուն դիրքեր: Սա հիանալի առաջարկ է այն մարդկանց համար, ովքեր ցանկանում են բարելավել բնակելի տարածքը` տեղափոխվելով նորակառույց շենք: Ի դեպ` բնակարանը ձեռք է բերվում կառուցապատողից, ուստի պետությունը կվերադարձնի տոկոսագումարը հաճախորդի կողմից վճարված եկամտային հարկի գումարից: Վարկի արագ ձեւակերպումը եւս առավելություն է մեր հաճախորդների համար», - նշել է Յունիբանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի հանդեպ հաճախորդների վստահության մասին փաստում են ցուցանիշները` բանկի կողմից տրամադրված հիփոթեքային վարկերի քանակը գնալով աճում է: Այս կիսամյակ Յունիբանկը տրամադրել է 55%-ով ավելի շատ վարկային միջոցներ, քան 2017թ.-ի նույն ժամանակահատվածում: 2018թ.-ի հունիսի 30-ին Յունիբանկի հիփոթեքային վարկավորման պորտֆելը կազմել է ավելի քան 11,7 մլրդ ՀՀ դրամ:

17-08-2018 11:33 26238
"Classical-JSF" loan is provided at the annual rate of 9.95% , with a maturity of 20 years. Loan can be formed in AMD or USD. The apartment can be acquired without prepayment or up to 30% prepayment, pledging additional property. If the prepayment exceeds 30%, there is no need for additional collateral.
"Classical-JSF" loan is intended for individuals with a fixed income, but not able to make advance payments
"The flexible approach to lending is one of our key advantages, which enables us to secure stable positions in the mortgage lending market. This is a great offer for people who want to improve their living space by moving to a new building. By the way, the apartment is purchased from the developer, so the state will return the interest on the amount of income tax paid by the customer. Fast loan formulation is also an advantage for our clients, "said Gourgen Ghukasyan, Unibank's Retail Business Development and Sales Director.
Indicators of customer confidence towards Unibank show that the number of mortgages provided by the bank is increasing. This half-year Unibank has provided 55% more credit resources than in the same period of 2017. On June 30, 2018 the mortgage lending portfolio of Unibank made more than AMD 11.7 billion.