17-08-2018 11:33 26240
Յունիբանկն առաջարկում է նոր հիփոթեքային վարկ` Երևանի Պարույր Սևակ 51/2 հասցեում գտնվող նորակառույց բազմաբնակարան շենքում առանց կանխավճարի բնակարան ձեռքբերելու համար:
«Դասական- ՋՍՖ» վարկը տրամադրվում է 20 տարի մարման ժամկետով և սկսած 9.95% տարեկան տոկոսադրույքով: Վարկը կարելի է ձեւակերպել ՀՀ դրամով կամ ԱՄՆ դոլարով: Բնակարանը կարելի է ձեռքբերել առանց կանխավճարի կամ մինչեւ 30% կանխավճարով` գրավադրելով լրացուցիչ գույք: Եթե կանխավճարը գերազանցում է 30%-ը, ապա լրացուցիչ գրավի կարիք չկա:
«Դասական- ՋՍՖ» վարկը նախատեսված է կայուն եկամուտ ունեցող, սակայն կանխավճարի համար դեռ խնայողություններ չձևավորած անձանց համար:
«Վարկավորման նկատմամբ ճկուն մոտեցումը մեր գլխավոր առավելություններից մեկն է, որը հնարավորություն է տալիս հիփոթեքային վարկավորման շուկայում ապահովել կայուն դիրքեր: Սա հիանալի առաջարկ է այն մարդկանց համար, ովքեր ցանկանում են բարելավել բնակելի տարածքը` տեղափոխվելով նորակառույց շենք: Ի դեպ` բնակարանը ձեռք է բերվում կառուցապատողից, ուստի պետությունը կվերադարձնի տոկոսագումարը հաճախորդի կողմից վճարված եկամտային հարկի գումարից: Վարկի արագ ձեւակերպումը եւս առավելություն է մեր հաճախորդների համար», - նշել է Յունիբանկի Մանրածախ բիզնեսի զարգացման և վաճառքների գծով տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի հանդեպ հաճախորդների վստահության մասին փաստում են ցուցանիշները` բանկի կողմից տրամադրված հիփոթեքային վարկերի քանակը գնալով աճում է: Այս կիսամյակ Յունիբանկը տրամադրել է 55%-ով ավելի շատ վարկային միջոցներ, քան 2017թ.-ի նույն ժամանակահատվածում: 2018թ.-ի հունիսի 30-ին Յունիբանկի հիփոթեքային վարկավորման պորտֆելը կազմել է ավելի քան 11,7 մլրդ ՀՀ դրամ:

17-08-2018 11:33 26239
Юнибанк предлагает новый ипотечный кредит в новом многоквартирном доме, расположенном на улице Паруйр Севак, 51/2, без предоплаты.
Кредит «Классический-JSF» предоставляется по годовой ставке 9,95% со сроком погашения 20 лет. Кредит может быть сформирован в драмах или долларах США. Квартира может быть приобретена без предоплаты или с предоплатой до 30% , под залог дополнительного имущества. Если предоплата превышает 30%, нет необходимости в дополнительном залоге.
Кредит «Классический-JSF» предназначен для физических лиц, у которых стабильный доход, но они не в состоянии произвести предоплату.
«Гибкий подход к кредитованию - одно из наших ключевых преимуществ, которое позволяет нам обеспечить стабильные позиции на рынке ипотечного кредитования. Это отличное предложение для людей, которые хотят улучшить свою жилплощадь. Кстати , квартира приобретается у застройщика, поэтому государство будет выплачивать проценты от сумме налога на прибыль, выплачиваемой клиентом. Быстрое оформление кредита также является преимуществом для наших клиентов », - сказал Гурген Гукасян, директор по развитию розничного бизнеса Юнибанка.
Показатели доверия клиентов к Unibank показывают, что количество ипотечных кредитов, предоставляемых банком, увеличивается. В этом полугодии Unibank предоставил на 55% больше кредитных ресурсов, чем за тот же период 2017 года. 30 июня 2018 года портфель ипотечного кредитования Unibank составил более 11,7 млрд. Драмов.