Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակն ամփոփել է 100 օրվա ընթացքում իրենց կողմից իրականացված աշխատանքների արդյունքները:
Ըստ հաղորդագրության, դիտարկվող ժամանակահատվածում ներդրումային համայնքի հետ թիրախավորված (այդ թվում՝ արտագնա այցերի) աշխատանքի արդյունքները թույլ են տալիս արձանագրել, որ առկա է ՀՀ-ում ներդրումների ներգրավման շուրջ 42,350,000 ԱՄՆ դոլարի և 20,000,000 եվրոյի կանխատեսվող պոտենցիալ:
Նախատեսվում է այս պոտենցիալն ուղղել շինարարության, այդ թվում՝ գործարանների կառուցման, վերականգնվող էներգետիկայի, էկոպանելների արտադրության, բարձր տեխնոլոգիաների, դեղագործության, ապահովագրության, ֆինանսաբանկային, ազգային վենչուրային ֆոնդերի ստեղծման և այլ ոլորտներ:

17-08-2018 16:26 2370
The office of the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Avinyan summed up the results of the work carried out within 100 days.
According to the report, the results of the targeted (including outgoing visits) works carried out with the investment community during the observed period allow registering that there is $ 42,350,000 and 20,000,000 euros projected investment attraction potential in Armenia.
It is envisaged to direct this potential to construction, including the construction of factories, renewable energy, eco-manufacturing, high technologies, pharmaceuticals, insurance, financial-banking, national venture funds and other spheres.