18-08-2018 13:00 7075
Դեպքի վերաբերյալ հարցին, թե արդյոք հայտնաբերվել է գողության մեջ կասկածվող քաղաքացին, և որքան գումար է հայտնաբերվել, ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը finagent.am հետ զրույցում հայտնեց, որ միջադեպի վերաբերյալ ոստիկանություն ահազանգել են օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 22:15-ի սահմաններում:
«Ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Մաշտոցի պողոտայում գտնվող Փակ շուկայի մոտ տեղակայված բանկոմատներից մեկից մի երիտասարդ մեծ գումարներ է հանում: Րոպեներ անց ոստիկանության ծառայողները Մաշտոցի պողոտայից գողություն կատարելու կասկածանքով ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին բերման են ենթարկել 20-ամյա մի օտարերկրացու»,-ասաց Ջանոյանը:
Գողության կասկածանքով բերման ենթարկված օտարերկրացու մոտից հայտնաբերվել է 15 մլն դրամ, նա ձերբակալված է, կատարվում է քննություն:

18-08-2018 13:00 7073
Deputy Chief of Public Relations and Media Department of the RA Police Edgar Janoyan told finagent.am that the police were informed about the incident on August 17, At 22:15.
"A citizen called a police officer informed that a young man pulled out a large sum of money from the cash dispenser in Mashtots Avenue, near the Closed Market. A few minutes later the police detained a 20-year-old foreigner in the Central Police Department on suspicion of stealing money from ATM located in Mashtots Avenue, "said Janoyan.
At a foreigner who was suspected of theft was found 15 million drams, he was arrested and an investigation is underway.