18-08-2018 13:00 7075
Դեպքի վերաբերյալ հարցին, թե արդյոք հայտնաբերվել է գողության մեջ կասկածվող քաղաքացին, և որքան գումար է հայտնաբերվել, ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը finagent.am հետ զրույցում հայտնեց, որ միջադեպի վերաբերյալ ոստիկանություն ահազանգել են օգոստոսի 17-ին՝ ժամը 22:15-ի սահմաններում:
«Ոստիկանություն զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Մաշտոցի պողոտայում գտնվող Փակ շուկայի մոտ տեղակայված բանկոմատներից մեկից մի երիտասարդ մեծ գումարներ է հանում: Րոպեներ անց ոստիկանության ծառայողները Մաշտոցի պողոտայից գողություն կատարելու կասկածանքով ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին բերման են ենթարկել 20-ամյա մի օտարերկրացու»,-ասաց Ջանոյանը:
Գողության կասկածանքով բերման ենթարկված օտարերկրացու մոտից հայտնաբերվել է 15 մլն դրամ, նա ձերբակալված է, կատարվում է քննություն:

В центре Еревана иностранец похитил более 15 миллионов драмов из банкомата.
Как сообщил сайту finagent.am заместитель начальника отдела по связям с общественностью и СМИ полиции РА Эдгар Яноян, полиция была проинформирована об инциденте 17 августа, в 22:15.
«Гражданин сообщил полиции, что молодой человек вытащил большую сумму денег из банкомата на проспекте Маштоца около закрытого рынка. Несколько минут спустя полиция задержала 20-летнего иностранца и доставила его в Центральное отделение полиции по подозрению в краже денег из банкомата, расположенного на проспекте Маштоца», - сказал Яноян.
У иностранца, подозреваемого в краже, было обнаружено 15 миллионов драмов, он был арестован. Ведется следствие.