Փոքր ավիացիայի զարգացումը գտնվում է ՀՀ իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, և այդ ուղղությամբ արդեն իսկ համապատասխան քայլեր են ձեռնարկվում։
Ըստ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հաղորդագրության, ոլորտի զարգացման նպատակով ՏԿՏՏ նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը, ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը, կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Պողոսյանը շրջայց են կատարել Կապանի, Ջերմուկի և Գորիսի օդանավակայաններով:
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում փոխնախարարին ներկայացվել են օդանավակայանի ենթակառուցվածքները, շենքային պայմանները, օդանավակայանում արդեն իսկ կատարված շինարարական աշխատանքները:
Ոլորտի պատասխանատուները ծանոթացել են նաև ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության կողմից իրականացվող Գյումրի-Մոսկվա չվերթի ուևորների սպասարկման գործընթացին, ներկա են գտնվել հաշվառմանը:

21-08-2018 13:01 2628
Развитие малой авиации находится в центре внимания властей Армении, и в этом направлении предпринимаются соответствующие шаги.
По словам министра транспорта, связи и информационных технологий РА, заместитель министра Армении Армен Арзуманян, председатель Комитета гражданской авиации РА Татевик Ревазян, заместитель председателя комитета Арсен Погосян, посетили Капан, Джермук и Горис.
Заместитель министра уже представил инфраструктуру, условия строительства и строительные работы аэропорта Гюмри в Шираке.
Официальные лица этой сферы также ознакомились с процессом обслуживания рейса Гюмри-Москва, который осуществляет российская авиакомпания «Победа».