Փոքր ավիացիայի զարգացումը գտնվում է ՀՀ իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, և այդ ուղղությամբ արդեն իսկ համապատասխան քայլեր են ձեռնարկվում։
Ըստ ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության հաղորդագրության, ոլորտի զարգացման նպատակով ՏԿՏՏ նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը, ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանը, կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Պողոսյանը շրջայց են կատարել Կապանի, Ջերմուկի և Գորիսի օդանավակայաններով:
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում փոխնախարարին ներկայացվել են օդանավակայանի ենթակառուցվածքները, շենքային պայմանները, օդանավակայանում արդեն իսկ կատարված շինարարական աշխատանքները:
Ոլորտի պատասխանատուները ծանոթացել են նաև ռուսական «Պոբեդա» ավիաընկերության կողմից իրականացվող Գյումրի-Մոսկվա չվերթի ուևորների սպասարկման գործընթացին, ներկա են գտնվել հաշվառմանը:

The development of small aviation is in the focus of the Armenian authorities and relevant steps are being taken in that direction.
According to the RA Ministry of Transport, Communication and Information Technologies, Deputy Minister Armen Arzumanyan, RA Civil Aviation Committee Chairman Tatevik Revazyan, Deputy Chairman of the Committee Arsen Poghosyan had a tour in Kapan, Jermuk and Goris.
At Gyumri's Shirak airport, the airport's infrastructure, building conditions, and construction works have already been presented to the Deputy Minister.
Officials of this sphere also got acquainted with the process of servicing the Gyumri-Moscow flight operated by the Russian airline Pobeda.