22-08-2018 12:01 7610
Կարկտահարությունից տուժած գյուղացիական տնտեսություններին ընդառաջելու խնդրանքով ՀՀ Արմավիրի մարզպետ Գագիկ Միրիջանյանը գրությամբ դիմել է բանկային և վարկային կազմակերպությունների Արմավիրի մասնաճյուղերի պատասխանատուներին։
Մարզպետը իր գրության մեջ նշել է, որ Արմավիրի մարզում օգոստոսի 10-ին տեղացած կարկուտից և ուժգին քամուց լուրջ վնաս է կրել 19 համայնք:
«Ստեղծված իրավիճակը սոցիալական մեծ լարվածություն և արդարցված դժգոհություն է առաջացրել բնական աղետից տուժած համապատասխան համայնքների ազգաբնակչության շրջանում:
Այդ համայնքներում բնակչության ճնշող մեծամասնությունը հանդիսանում է Ձեր կազմակերպության վարկառու և օբյեկտիվ հանգամանքներով պայմանավորված չկարողանալով կատարել վարկային պարտավորությունները` այժմ հայտնվել է անհաղթահարելի իրավիճակում:
Ելնելով վերոգրյալից և գերակա համարելով բնական աղետից տուժած բնակիչների շահը` նրանց վարկային բեռը թեթևացնելու և ստեղծված իրավիճակը մեղմելու նպատակով խնդրում եմ Ձեզ հնարավորության սահմաններում ձեռնարկել անհետաձգելի միջոցառումներ»,- գրել է մարզպետը ֆեյսբուքյան իր էջում:

22-08-2018 12:01 7611
Губернатор Армавира Гагик Мириджанян обратился в Армавирский филиал банковских и кредитных организаций с просьбой пойти навстречу фермерам, пострадавшим от града.
Губернатор отметил в своей записи, что 19 общин пострадали от сильного града в Армавирской области 10 августа.
«Нынешняя ситуация вызвала большую социальную напряженность и оправданное недовольство среди населения сообществ, пострадавших от стихийного бедствия.
В этих сообществах подавляющее большинство населения являются заемщиками вашей организации, и из-за объективных обстоятельств они не могут выполнить свои кредитные обязательства.
Исходя из вышесказанного и учитывая приоритет людей, пострадавших от стихийного бедствия, я прошу вас как можно скорее принять срочные меры для облегчения их кредитного бремени и смягчения ситуации», - написал губернатор на своей странице в Facebook.