ՀՀ Հարկային օրենսգրքում լրջագույն փոփոխություններ են կատարվելու, իջեցվելու է եկամտհարկը, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ընթացքում, խոսելով Հայաստանի տնտեսության զարգացման մասին, ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը.
«Հարկային օրենսգրքի պարզեցման ենք գնալու, որոշակիորեն իջվելու է նաև երկամտահարկը»,- նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա ընդգծեց՝ լուրջ փոփոխություններ են կատարվելու նաև հանրային կառավարման համակարգում.
«Ըստ էության մեր հանրային կառավարման համակարգն ուռճացված է ու ոչ էֆեկտիվ, մեր պետական կառավարման համակարգը դանդախաշարժ է, ու, երբեմն, այդ դանդաղաշարժությունն այն աստիճանի է հասնում, որ շարժումը դառնում է անիմաստ», - ասաց վարչապետը:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said on Facebook, speaking about the development of Armenia's economy, that the RA Tax Code will make serious changes, the income tax will be lowered.
"We will simplify the tax code, and the income tax will definitely be reduced," said Nikol Pashinyan.
He underlined that serious changes will be made in the public administration system.
"In essence, our public administration system is exaggerated and ineffective; our state governance system is slow, and sometimes this slowdown is so great that the movement becomes useless," the prime minister said.