23-08-2018 12:17 2994
Բիզնես Արմենիայի տեխնիկական աջակցությամբ Իջևանում կազմակերպված աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցել են 50-ից ավելի տնտեսվարող և հազարավոր այցելուներ։ Ներկայացված մոտ 120 թափուր աշխատատեղի համար ավելի քան 200 դիմում է ստացվել։
Հայտարարված աշխատատեղերը հիմնականում սպասարկման և արտադրության ոլորտներում են, գործատուները փնտրում են սոցիալական աշխատողներ, դերձակներ, այգեգործներ, պահածոյագործներ, մսի, կաթի վերամշակման տեխնոլոգներ, վայրի հավաքի սեզոնային բանվորներ, հրուշակագործներ և այլն։
Աշխատանքի տոնավաճառը և գյուղատնտեսական արտադրանքի ցուցահանդես-վաճառքը կազմակերպվել է «Տավուշի մարզի ինտեգրված և հավասարակշռված տնտեսական զարգացում» ծրագրի շրջանակում, որը համաֆինանսավորվում է ԵՄ և Հայաստանի կառավարության կողմից:
Ծրագիրն իրականացնում է «Քմյունիթի սենթր ֆոր դիվելոփմենթ» տարածաշրջանային համագործակցության հասարակական կազմակերպությունը:
Տոնավաճառ և ցուցահանդես են այցելել Տավուշի մարզպետ Վահե Ղալումյանը, ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերը, Հայաստանում Արգենտինայի դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիան, գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, տեղացի և արտերկրյա հյուրեր:

23-08-2018 12:17 3180
Более 50 предпринимателей и тысячи посетителей приняли участие в ярмарке вакансий в Иджеване с помощью Business Armenia. Было получено более 200 заявок для примерно 120 вакансий.
Объявленные рабочие места в основном в сфере услуг и производства, работодатели ищут социальных работников, портных, садовников, технологов по переработке мяса, молока, сезонных рабочих, кондитеров и т. д.
В рамках проекта «Интегрированное и сбалансированное экономическое развитие Тавушского региона», совместно финансируемого ЕС и правительством Армении, была организована выставка-ярмарка вакансий и сельскохозяйственных продуктов.
Проект реализуется Региональной неправительственной организацией «Общественный центр развития».
На ярмарке и выставке посетили губернатор Тавуш Ваге Галумян, директор миссии USAID Армении Дебора Грузцер, посол Аргентины в Армении Гонсало Уррилабейте, представители партнерских организаций, местные и зарубежные гости.