23-08-2018 12:17 2994
Բիզնես Արմենիայի տեխնիկական աջակցությամբ Իջևանում կազմակերպված աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցել են 50-ից ավելի տնտեսվարող և հազարավոր այցելուներ։ Ներկայացված մոտ 120 թափուր աշխատատեղի համար ավելի քան 200 դիմում է ստացվել։
Հայտարարված աշխատատեղերը հիմնականում սպասարկման և արտադրության ոլորտներում են, գործատուները փնտրում են սոցիալական աշխատողներ, դերձակներ, այգեգործներ, պահածոյագործներ, մսի, կաթի վերամշակման տեխնոլոգներ, վայրի հավաքի սեզոնային բանվորներ, հրուշակագործներ և այլն։
Աշխատանքի տոնավաճառը և գյուղատնտեսական արտադրանքի ցուցահանդես-վաճառքը կազմակերպվել է «Տավուշի մարզի ինտեգրված և հավասարակշռված տնտեսական զարգացում» ծրագրի շրջանակում, որը համաֆինանսավորվում է ԵՄ և Հայաստանի կառավարության կողմից:
Ծրագիրն իրականացնում է «Քմյունիթի սենթր ֆոր դիվելոփմենթ» տարածաշրջանային համագործակցության հասարակական կազմակերպությունը:
Տոնավաճառ և ցուցահանդես են այցելել Տավուշի մարզպետ Վահե Ղալումյանը, ԱՄՆ ՄԶԳ հայաստանյան առաքելության տնօրեն Դեբորա Գրիզերը, Հայաստանում Արգենտինայի դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիան, գործընկեր կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, տեղացի և արտերկրյա հյուրեր:

23-08-2018 12:17 2992
More than 50 businessmen and thousands of visitors took part in the job fair held in Ijevan with the help of Business Armenia. More than 200 applications have been received for about 120 vacancies.
The declared jobs are mainly in the sphere of services and production, employers are looking for social workers, tailors, gardeners, technologists for processing meat, milk, seasonal workers, confectioners, etc.
The Job Fair and Agricultural Products Exhibition-Sale were organized within the framework of the "Integrated and Balanced Economic Development of Tavush region" project co-funded by the EU and Armenian Government.
The project is being implemented by the "Community Center for Development" Regional Non-Governmental Organization.
Tavush Regional Governor Vahe Ghalumyan, USAID Armenia Mission Director Deborah Grizzer, Argentine Ambassador to Armenia Gonzalo Urriolabéitia, representatives of partner organizations, local and foreign guests visited the fair and exhibition.