23-08-2018 14:19 2344
Պետական եկամուտների կոմիտեն ներքին ռեսուրսներով ձևավորել է աշխատանքային խումբ, որը կգնահատի ոլորտային ստվերը, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը:
«Մենք մեր ներքին ռեսուրսներով աշխատանքային խումբ ենք ձևավորել և առաջին անգամ ոլորտային ստվեր ենք գնահատում: Այս պահին չեմ կարող թիվ հնչեցնել, թե Հայաստանում ստվերը որքան է: Հանրությունը կիմանա այն ժամանակ, երբ պատրաստ կլինենք: Աշխատանքային խումբն առաջին անգամ այդպիսի գնահատական պետք է տա»,- նշեց Անանյանը:
Նա մանրամասնեց, որ հիմա քննարկում են, թե ինչ մեթոդաբանությամբ պետք է ոլորտային ստվերի գնահատականը տան:

Комитет государственных доходов сформулировал рабочую группу с внутренними ресурсами, которая будет оценивать секторальную тень, сказал журналистам председатель Комитета по государственным доходам РА Давид Ананян.
«Мы создали рабочую группу с нашими внутренними ресурсами, и впервые оцениваем секториальную тень. На данный момент я не могу назвать цифру, сколько составит тень в Армении. Общественность узнает, когда мы будем готовы. Рабочая группа впервые представит такую оценку», - сказал Ананян.
Он отметил, что они сейчас обсуждают какую методологию будут использовать при оценивании секториальной тени.