23-08-2018 14:19 2344
Պետական եկամուտների կոմիտեն ներքին ռեսուրսներով ձևավորել է աշխատանքային խումբ, որը կգնահատի ոլորտային ստվերը, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Դավիթ Անանյանը:
«Մենք մեր ներքին ռեսուրսներով աշխատանքային խումբ ենք ձևավորել և առաջին անգամ ոլորտային ստվեր ենք գնահատում: Այս պահին չեմ կարող թիվ հնչեցնել, թե Հայաստանում ստվերը որքան է: Հանրությունը կիմանա այն ժամանակ, երբ պատրաստ կլինենք: Աշխատանքային խումբն առաջին անգամ այդպիսի գնահատական պետք է տա»,- նշեց Անանյանը:
Նա մանրամասնեց, որ հիմա քննարկում են, թե ինչ մեթոդաբանությամբ պետք է ոլորտային ստվերի գնահատականը տան:

The State Revenue Committee has formulated a working group with internal resources that will assess the sectorial shadow, Davit Ananyan, chairman of the RA State Revenue Committee, told journalists.
"We have formed a working group with our internal resources and for the first time we estimate the sectorial shadow. At this point I cannot figure out how much the shadow is in Armenia. The public will know when we are ready. The working group will give such an assessment for the first time, "Ananyan mentioned.
He has detailed that they are now discussing the methodology they need to evaluate the field shadow.