Օգոստոսի 1-ից ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը սկսել է ներել ֆիզիկական անձանց` 2018թ-ի մայիսի 31-ի դրությամբ անհուսալի ճանաչված վարկերի տույժերը։
Շուրջ 10 օրվա ընթացքում բանկը ներել է 433 վարկային պարտավորության` ավելի քան 188 մլն ՀՀ դրամի տույժ-տուգանք:
Ներկայումս ակնկալվում է տուժանքների ներման ծավալի կտրուկ աճ՝ պայմանավորված ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի կողմից վերավարկավորման նպատակով առաջարկվող գյուղատնտեսական վարկերի աննախադեպ բարենպաստ պայմաններով:
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը ներում է 2018թ-ի մայիսի 31-ի դրությամբ անհուսալի ճանաչված ֆիզիկական անձանց վարկերի տույժերը, եթե վերջիններս համաձայնում են միանվագ մարել մնացած պարտավորությունը կամ, վճարելով միայն տոկոսագումարը և դատական ծախսերը՝
-պարտավորվում են մինչև 1 տարի անտոկոս ժամանակաշրջանում մարել մնացած պարտքը կամ
- ստանում են վարկ մինչև 4 տարի ժամկետով
Տուժանքների ներման գործընթացը շարունակվելու է մինչև 2018 թվականի դեկտեմբերի 31-ը: Բոլոր այն վարկառուները, որոնք ցանկություն ունեն օգտվելու այս հնարավորությունից, պետք է այցելեն իրենց սպասարկող մասնաճյուղ, ավելի մանրամասն ծանոթանան պարտավորությունների ներման գործընթացի պայմաններին և դիմում ներկայացնեն։

23-08-2018 17:58 17849
Starting August 1, ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK has begun to forgive natural persons the penalties for loans recognized hopeless as of May 31, 2018.
Over a period of 10 days the bank has forgiven 433 loan commitments of more than 188 million AMD.
A sharp increase in forgiving penalties is currently anticipated due to unprecedented favorable terms of agricultural loans offered by ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank.
ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank forgives penalties on loans recognized as hopeless as of May 31, 2018 of individuals who agree to repay the remaining lump sum or pay only interest and court expenses,
- are obliged to repay the remaining debt for a period of 1 year without any interest
- Get a loan for up to 4 years
The process of forgiving penalties will continue till December 31, 2018. All those borrowers who want to take advantage of this opportunity should visit their service branch, get acquainted with the terms of the forgiving process and submit an application.