24-08-2018 10:57 3223
ՊԵԿ-ը «Մարաթուկ» տուրիստական ընկերությունում խուզարկություն է իրականացրել դատարանի որոշման հիման վրա:
Ըստ հաղորդագրութան, հարուցված քրեական գործի շրջանակում, ընկերություն նախապես խուզարկության է գնացել 6 աշխատակից՝ հետաքննիչներ և օպերատիվ հետախուզության վարչության ներկայացուցիչներ:
«Նրանք ներս են մտել, սահմանված կարգի համաձայն ներկայացել և հետաքրքրվել են, թե որտեղ է գտնվում ընկերության տնօրենը:
ՊԵԿ աշխատակիցները տնօրենին ներկայացրել են խուզարկություն իրականացնելու դատարանի որոշման օրինակը:
«Մարաթուկի» ղեկավարը, սակայն, դրսևորել է ոչ պատշաճ վարքագիծ՝ հայտարարելով, որ չի թողնի խուզարկություն իրականացնել ընկերությունում: Միաժամանակ, նա սպառնալիքներ է հնչեցրել ՊԵԿ աշխատակիցների նկատմամբ և հայտարարել, որ կհրավիրի ԶԼՄ ներկայացուցիչների՝ փորձելով այդ կերպ խոչընդոտել դատարանի որոշմամբ իրականացվելիք օրինական գործողությունները:
ՊԵԿ աշխատակիցները տեսնելով, որ հնարավոր չէ հանդարտեցնել վրդովված տնօրենին և իրավիճակն ավելի է լարվում, հետագա բարդությունները կանխելու նպատակով հրավիրել են ՊԵԿ հատուկ ստորաբաժանման աշխատակիցների, որոնք, բնականաբար, զինված չեն եղել: Սակայն վերջիններիս կողմից որևէ գործողություն չի կատարվել, քանի որ իրավիճակը հնարավոր է եղել կարգավորել»:

24-08-2018 10:57 3222
Согласно отчету, в рамках уголовного дела, в компании провели обыск шесть сотрудников: следователи и сотрудники оперативной разведки.
«Они вошли и, в соответствии с установленной процедурой, представились и заинтересовались где находится директор компании.
Сотрудники КГД представили директору копию решения суда о проведении обыска.
Однако директор компании «Маратук» неадекватно отреагировал, заявив, что он не позволит им проводить обыск в компании. В то же время он угрожал сотрудникам КГД и объявил, что пригласит представителей средств массовой информации, пытаясь таким образом помешать судебным действиям, которые должны были быть приняты решением суда.
Сотрудники КГД, видя, что невозможно успокоить возмущенного директора, и ситуация ухудшается, пригласили сотрудников спецподразделения КГД для предотвращения дальнейших осложнений, которые, естественно, не были вооружены. Однако никаких действий они не предприняли, поскольку ситуацию можно было регулировать ».