ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (EBRD) կնքել են 17 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով վարկային պայմանագիր։
Վարկային միջոցները ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը ուղղելու է փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը, այդ թվում 3 մլն ԱՄՆ դոլար «Կանայք բիզնեսում» ծրագրի շրջանակում ուղղվելու է կանանց կողմից ղեկավարվող կամ հիմնադրված ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը, իսկ 4 միլիոնը ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ֆինանսական խմբի անդամ ԱԳԲԱ Լիզինգի միջոցով տրամադրվելու է էներգաարդյունավետ նախագծերի իրականացմանը։
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը EBRD-ի հետ կնքած պայմանագրի շրջանակում ՓՄՁ-ների ֆինանսավորումը հիմնականում իրականացնելու է ՀՀ դրամով։

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК и Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) подписали кредитное соглашение на сумму 17 млн. долл. США.
Кредитные средства ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank будет направлять на финансирование МСП, в том числе 3 млн. долл. США в рамках программы «Женщины в бизнесе», будут направлены на финансирование возглавляемых женщинами предприятий и 4 млн. долл. США через ACBA Leasing, члена ACBA- CREDIT AGRICOLE FINANCING GROUP, будет предоставлена для реализации энергоэффективных проектов.