ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը և Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը (EBRD) կնքել են 17 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով վարկային պայմանագիր։
Վարկային միջոցները ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը ուղղելու է փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը, այդ թվում 3 մլն ԱՄՆ դոլար «Կանայք բիզնեսում» ծրագրի շրջանակում ուղղվելու է կանանց կողմից ղեկավարվող կամ հիմնադրված ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը, իսկ 4 միլիոնը ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ֆինանսական խմբի անդամ ԱԳԲԱ Լիզինգի միջոցով տրամադրվելու է էներգաարդյունավետ նախագծերի իրականացմանը։
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը EBRD-ի հետ կնքած պայմանագրի շրջանակում ՓՄՁ-ների ֆինանսավորումը հիմնականում իրականացնելու է ՀՀ դրամով։

ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK and the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) have signed a $ 17 million loan agreement.
Credit means ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank will direct SME financing, including $ 3 million within the Women in Business program, will be directed to the financing of women-led or funded enterprises, and $ 4 million through ACBA Leasing, a member of ACBA-CREDIT AGRICOLE FINANCING GROUP will be provided for the implementation of energy efficient projects.
ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK will provide the SME financing in AMD in the framework of the agreement with EBRD.