«Յոլա գնալու ռեժիմը պետք է հանենք, հիմա առաջ գնալու ժամանակն է, հերիք է՝ ինչքան յոլա գնացինք», - Գումի շուկայի վաճառողների հետ հանդիպմանը նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Լոլիկն 800 դրամո՞վ եք վաճառում, այս սեզոնին տարօրինակ է: Տարօրինակ է, որ այս սեզոնին ջերմոցի լոլիկ է հայտնվել շուկայում: Իսկ տանձը 300-ից 2000 դրամով է վաճառվում:»,- նշեց վարչապետը, ինչին ի պատասխան վաճառողները տեղեկացրին, որ լոլիկի գինը տատանվում է 150-1000 դրամ՝ կախված որակից:
Վարչապետին հայտնեցին, որ բացի լոլիկից նաև թանկացել է վարունգը, ձմերուկը, սմբուկը:
«Գյուղացիները թանկ են տալիս, թանկ ենք վաճառում: Բայց պատճառը եղանակն է, այս տարի շոգ էր, շոգը ամեն ինչ վառեց»,- ասացին վաճառողները:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ պետք է աշխատել գյուղմթերքի գների նվազեցման ուղղությամբ. «Հիմա խնդիր չկա գների վրա ազդելու, բայց քաղաքականության միջոցով երկարաժամկետ հատվածում պետք է փորձել գները նվազեցնել»,-ասաց վարչապետը:

"It is time to move forward, it is enough to live so so," Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said at a meeting with Gum market sellers.
"You sell tomatoes for 800 drams, is strange for this season. It is strange that in this season greenhouse tomatoes have appeared in the market. And the pear costs from 300 to 2000 drams, "the prime minister said, in response to which the sellers informed that the price of tomatoes varies from 150-1000 drams depending on the quality.
The prime minister was told that besides tomatoes, the prices of cucumbers, watermelons, eggplants have also increase
"The villagers give us at a high price, we sell them expensive. But the reason is the weather, this year it was hot, and the heat burned everything, "said the sellers.
Prime Minister Nikol Pashinyan announced that he should work to reduce agricultural prices. "There is no problem now to influence prices, but in the long term, through politics, we have to try to reduce the prices," the prime minister said.