Կյանքից 94 տարեկանում հոկտեմբերի 1-ին հեռացած աշխարհահռչակ շանսոնյե Շարլ Ազնավուրի կարողությունը կազմում է 145 միլիոն եվրո։
Ազնավուրը հոգ է տարել իր մեծ ընտանիքի մասին ու ընտանեկան վեճերից ու դատարաններից խուսափելու համար ամեն ինչ նախապատրաստել է։ Այս տարվա սեպտեմբերի 16-ին «Sept à Huit» հաղորդման ժամանակ Ազնավուրն ասել է, որ «ամեն ինչ պլանավորված է»։
«Արդեն 30 տարի է, որ ես կազմել եմ իմ կտակը։ Ես չեմ ուզում, որ նրանք վիճեն մի գդալի կամ պատառաքաղի համար։ Սա ծիծաղելի է, բայց սա է հաճախ լինում»,-ասել է Ազնավուրը։
Կայքում տեղ գտած հրապարակումների հեղինակային իրավունքը պատկանում է FinAgent.am լրատվական-վերլուծական ռեսուրսին։ Նյութերի մասնակի կամ ամբողջականարտատպումը այլ ԶԼՄ-ների կողմից առանց պատշաճ հղման արգելվում է։ Շնորհակալություն մեր աշխատանքը հարգելու համար։

06-10-2018 14:17 17164
Состояние Шарля Азнавура, всемирно известного шансонье, который скончался в возрасте 94 лет 1 октября, составляет 145 миллионов евро.
Азнавур позаботился о своей большой семье и готовил все, чтобы избежать семейных ссор и судов. 16 сентября во время программы «Сент-Хиит» Азнавур сказал, что «все уже запланировано».
«Я составил своё завещание 30 лет назад, я не хочу, чтобы они спорили из-за одной ложки или вилки. Это смешно, но это часто происходит», - сказал Азнавур.
Авторские права на публикации, размещенные на веб-сайте, принадлежат новостному и аналитическому ресурсу FinAgent.am. Частичное или полное воспроизведение материалов другими средствами массовой информации строго запрещено. Спасибо, что уважаете нашу работу.