15-10-2018 16:30 2984
ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ թիրախային վարկավորման պորտֆելում ընդգրկված երիտասարդ, կին և սկսնակ գործարարների, ուսանողների համար գործող վարկային պրոդուկտներին կավելանա ևս մեկը` հատուկ վարկային ծրագիր սիրիահայերի համար: Պրոդուկտի վեջնական դիզայնի մշակման նպատակով բանկի ղեկավար անձնակազմը հանդիպել է շուրջ երկու տասնյակ սիրիահայ գործարարների հետ` այդ համատեքստում նրանց խնդիրներն ու առաջարկները քննարկելու նպատակով:
ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ վարչության նախագահ Աշոտ Օսիպյանը կարևորելով Հայաստանում սիրիահայերի տնտեսական ինտեգրման հիմնախնդիրը նշել է, որ բանկն իր սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում` ելնելով սիրիահայերի սոցիալ-տնտեսական, ժողովրդագրական առանձնահատկություններից, պատրաստ է համատեղ ջանքերով մշակել և գործարկել կողմերի համար շահավետ վարկային պրոդուկտներ:
Հայաստանում սիրիահայ համայնքի ղեկավար Ներսես Քիվոն ընդգծել է, որ սիրիահայ գործարարները վարկավորման պայմանների առումով մի շարք խնդիրներ ունեն և բանկի նախաձեռնությունը, դրանք համատեղ վերհանելու և հնարավոր լուծումներ գտնելու տեսանկյունից, շատ գնահատելի է:
Հանդիպման ավարտին ԱՐԱՐԱՏԲԱՆԿԻ ղեկավարը վստահեցրել է, որ բանկի մասնագետները կվերլուծեն շահագրգիռ քննարկման արդյունքում բարձրացված խնդիրները և առաջիկա 2-3 շաբաթվա ընթացքում սիրիահայերին կներկայացվեն վերջնական վարկային պրոդուկտներ:

To credit products for young, female and beginner entrepreneurs, students included ARARATBANK's target crediting portfolio, will be added another loan program for Armenians from Syria. In order to develop a final design of the product, the bank's managers met with around 20 Armenian businessmen from Syria to discuss their issues and suggestions in that context.
ARARATBANK Chairman of the Board Ashot Osipyan attaching importance to the issue of economic integration of Armenians from Syria, said that the bank in the framework of its social responsibility, taking into account the socio-economic and demographic features of Armeniansfrom Syria, is ready to work out and launch beneficial loan products for the parties.
Syrian-Armenian community leader Nerses Kivo underlined that Armenian businessmenfrom Syria have a number of issues in terms of crediting conditions and the bank's initiative is very valuable in terms of joint identification and finding possible solutions.
At the end of the meeting, the head of ARARATBANK assured that the bank's specialists will analyze the issues raised as a result of the discussion and will provide final loan products to Armeniansfrom Syria in the next 2-3 weeks.