09-11-2018 16:07 2912
Նոյեմբերի 8-ին Երևանի “Դինամո” մարզադահլիճում տեղի ունեցավ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից նախաձեռնած, նախարարությունների միջև կայանալիք «ՎՏԲ Լիգա» ֆուտբոլային մրցաշարի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Մրցաշարին մասնակցում են հետևյալ թիմերը`
• ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության:
• ՀՀ Գյուղատնտեսության նախարարության,
• ՀՀ Պաշտպանության նախարարության,
• ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության,
• ՀՀ Ոստիկանության,
• ՀՀ Սփյուռքի նախարարության,
• ՀՀ Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության,
• ՀՀ Ֆինանսների նախարարության,
Մրցաշարի բացման արարողության հյուրերին ողջունեցին և անցկացրեցին ՎՏԲ Լիգայի գնդակի սիմվոլիկ փոխանցումը սպորտի և երիտասարդության հարցերով նախարարի ժ.պ, Գաբրիել Ղազարյանը և “ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ” ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն – Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը:
Արարողությանը հյուրերի համար պարային համարով հանդես եկավ գեղարվեստական մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականը: Իսկ «ՎՏԲ Լիգա-ն» մեկնարկեց Գյուղատնտեսության նախարարության և Ֆինանսների նախարարության թիմերի խաղով:
Լիգա ՎՏԲ մրցաշարի, որի եզրափակիչը տեղի կունենա դեկտեմբերի 6-ին, մրցանակային ֆոնդը բաշխված է հետևյալ կերպ.

09-11-2018 16:07 3208
8-го ноября в спортивном зале “Динамо” Еревана состоялась торжественная церемония открытия футбольного турнира “Лига ВТБ” среди министерств, инициированного Банком ВТБ (Армения).
В турнире принимают участие команды:
• Министерства труда и социальных вопросов РА.
• Министерства сельского хозяйства РА;
• Министерства обороны РА;
• Министерства образования и науки РА;
• Полиция РА;
• Министерства диаспоры РА;
• Министерства территориального управления и развития РА;
• Министерства финансов РА;
В церемонии открытия турнира гостей поприветствовали и провели символическую передачу мяча “Лиги ВТБ” и.о. Mинистра спорта и по вопросам молодежи Габриэль Казарян и Генеральный Директор – Председатель директората ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Иван Телегин.
Со специальным танцевальным номером для гостей церемонии выступила сборная Армении по художественной гимнастике. А стартовала “Лига ВТБ” матчем между командами Министерства сельского хозяйства и Министерства финансов.
Призовой фонд турнира “Лиги ВТБ”, финал которого состоится 6-го декабря, распределен следующим образом: