Կանխատեսվում է, որ 2019 թ.-ին բյուջեի դեֆիցիտը կկազմի 151,6 միլիարդ դրամ: Այս մասին ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Ատոմ Ջանջուղազյանը՝ ներկայացնելով հաջորդ տարվա բյուջեի նախագիծը:
Նա ասաց, որ ակնկալվում է 241 միլիարդ դրամ վարկի ստացում, 85 միլիարդ դրամի վարկի մարում: Իսկ պետական պարտքի սպասարկման գնահատականը, Ջանջուղազյանի փոխանցմամբ, 357 միլիարդ դրամ է:
«Պետական պարտք և ՀՆԱ հարաբերակցությունը կմնա նույն մակարդակին՝ 2,3 տոկոս: Իսկ պետական ծախսերի մեջ կշիռը 2019թ.-ին կկայունանա»,- ասաց Ատոմ Ջանջուղազյանը:

13-11-2018 12:05 3206
Ожидается, что дефицит бюджета в 2019 году составит 151,6 млрд. драмов. Исполняющий обязанности министра финансов Атом Джанджугазян объявил об этом с трибуны Национального Собрания, представив проект бюджета на следующий год.
Он сказал, что ожидается получение кредита в размере 241 млрд. драмов, погашение кредита в размере 85 млрд. драмов. По словам Джанджугазяна, оценка обслуживания государственного долга составляет 357 млрд. драмов.
«Отношение государственного долга и ВВП останется на уровне 2,3%. Большая доля государственных расходов стабилизируется в 2019 году», - сказал Атом Джанджугазян.