ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկը The Global Banking Alliance for Women (GBA) ընկերության կողմից «Ֆինանսական ծառայությունների զարգացումների ապագան կանանց համար» խորագրով տարեկան համաժողովի շրջանակում արժանացել է լավագույն «Նոր նախագիծ» մրցանակին։
Մրցանակը ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկին շնորհվել է վերջին տարում կին հաճախորդների համար նախատեսված փաթեթային ֆինանսական լուծումների ստեղծման և ներդրման կապակցությամբ։
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկը տարեսկզբին իրականացրել էր «Կանայք բիզնեսում» թեմայով միջոցառումը, որի շրջանակում կին գործարարներին ներկայացվեց հատուկ ֆինանսական ծառայություն։

21-11-2018 12:55 3913
ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK has been awarded the Best New Project Award in the framework of the annual conference "The Future of Financial Services Development for Women" by the Global Finance Alliance for Women (GBA).
The award was awarded to ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank in connection with the creation and implementation of package financial solutions for female customers over the past year.
ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK initiated the event entitled "Women in Business" at the beginning of the year, during which a special financial service was presented to female entrepreneurs.