21-11-2018 13:33 6026
Կառավարությունը ներդրողների հետ 500 մլն դոլարի ներդրումների պայմանավորվածություն ունի արդյունաբերության ոլորտում, Արագածոտնի մարզում համայնքապետերի հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս պահի դրությամբ տարբեր իրավիճակներում քննարկման փուլում է մոտ 500 մլն դոլարի ներդրում Հայաստանում արտադրության ոլորտում։ Երբ մյուս տարվա ընթացքում դրանք բարեհաջող իրականանան, մեր երկրի կերպարը տնտեսական առումով 180 աստիճանի շրջադարձ է կատարելու։ Խոսքը մի քանի գործարանի կառուցման մասին է, որոնք պետք է փոխեն մեր երկրի տնտեսական կերպարը»,- ասաց Փաշինյանը։

21-11-2018 13:33 6312
Правительство имеет соглашение с инвестирами на вложение 500 млн долларов в промышленность, заявил на встрече с руководителями общин в Арагацотнской области исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«На данный момент в разных аспектах обсуждается инвестирование около 500 миллионов долларов США в производственный сектор Армении. Когда они успешно осуществятся в следующем году, экономический имидж нашей страны претерпит поворот на 180 градусов. Речь идет о строительстве нескольких заводов, которые должны изменить экономический имидж нашей страны », - сказал Пашинян.