21-11-2018 13:33 6026
Կառավարությունը ներդրողների հետ 500 մլն դոլարի ներդրումների պայմանավորվածություն ունի արդյունաբերության ոլորտում, Արագածոտնի մարզում համայնքապետերի հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այս պահի դրությամբ տարբեր իրավիճակներում քննարկման փուլում է մոտ 500 մլն դոլարի ներդրում Հայաստանում արտադրության ոլորտում։ Երբ մյուս տարվա ընթացքում դրանք բարեհաջող իրականանան, մեր երկրի կերպարը տնտեսական առումով 180 աստիճանի շրջադարձ է կատարելու։ Խոսքը մի քանի գործարանի կառուցման մասին է, որոնք պետք է փոխեն մեր երկրի տնտեսական կերպարը»,- ասաց Փաշինյանը։

21-11-2018 13:33 6024
The government has an agreement with investors to invest $ 500 million in industry, Acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said at a meeting with community leaders in the Aragatsotn region.
“At the moment, investment in about 500 million US dollars in the production sector of Armenia is being discussed in various aspects. When they are successfully implemented next year, the economic image of our country will undergo a 180-degree turn. It is about building several factories that should change the economic image of our country, ”said Pashinyan.