ՀՀ կառավարությունը տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերի, հումքի և նյութերի ներմուծման համար մաքսատուրքից ազատման արտոնություն տրամադրեց «ԱՐՄԵՆԻԱՆ ՀԵԼԻՔՈՓԹԵՐՍ» ՍՊԸ-ին:
«Ներմուծվող սարքավորումը մեկ մարդատար ուղղաթիռ է, որն օգտագործվելու է փոքր ավիացիայի ոլորտում: Ընկերությունն արդեն իրականացրել է 1 միլիարդ 550 մլն դրամի ներդրում, նախատեսվում է կատարել ևս 271 մլն 400 հազար դրամի ներդրում: Աշխատատեղերի թիվը 13 է, ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ավելացնել 3-ով՝ 600 հազար դրամ միջին աշխատավարձով»,- ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը:

06-12-2018 12:47 3048
Правительство Республики Армения предоставило ООО «АРМЯНСКИЕ ВЕРТОЛЕТЫ» привилегию освобождения от таможенной пошлины на импорт технологического оборудования, его компонентов и аксессуаров, сырья и материалов.
«Импортируемое оборудование - это один вертолет, который будет использоваться в малой авиации. Компания уже инвестировала 1 млрд 550 млн драмов, а еще 271 млн 400 тыс. драмов будет инвестировано. Число рабочих мест - 13, в рамках программы планируется увеличить на 3, со средней зарплатой 600 тыс. драмов », - сказал исполняющий обязанности министра экономического развития и инвестиций Тигран Хачатрян.