ՀՀ կառավարությունը տեխնոլոգիական սարքավորումների, դրանց բաղկացուցիչ ու համալրող մասերի, հումքի և նյութերի ներմուծման համար մաքսատուրքից ազատման արտոնություն տրամադրեց «ԱՐՄԵՆԻԱՆ ՀԵԼԻՔՈՓԹԵՐՍ» ՍՊԸ-ին:
«Ներմուծվող սարքավորումը մեկ մարդատար ուղղաթիռ է, որն օգտագործվելու է փոքր ավիացիայի ոլորտում: Ընկերությունն արդեն իրականացրել է 1 միլիարդ 550 մլն դրամի ներդրում, նախատեսվում է կատարել ևս 271 մլն 400 հազար դրամի ներդրում: Աշխատատեղերի թիվը 13 է, ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ավելացնել 3-ով՝ 600 հազար դրամ միջին աշխատավարձով»,- ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնակատար Տիգրան Խաչատրյանը:

06-12-2018 12:47 3092
The Government of the Republic of Armenia has granted ARMENIAN HELICOPTERS LLC the privilege of exempting customs duties on imports of technological equipment, its components and accessories, raw materials and materials.
“The imported equipment is one helicopter that will be used in small aircraft. The company has already invested 1 billion 550 million drams, and another 271 million 400 thousand drams will be invested. The number of jobs is 13, within the program it is planned to increase by 3, with an average salary of 600 thousand drams, ”said Tigran Khachatryan, Acting Minister of Economic Development and Investments.