Երևանում բնակելի շենքերի բնակարանների միջին շուկայական արժեքը 2018 թվականի երրորդ եռամսյակում ավելացել է 2,3% -ով` հասնելով 287,8 հազ. դրամ/1 քմ:
Ըստ ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի` Երևանի բնակարանների ամենաբարձր գներն, ավանդաբար, պահպանվում են Կենտրոն համայնքում` միջին հաշվով 543.9 հազար դրամ/1քմ` 5.1% եռամսյակային աճով:
Երկրորդ հորիզոնականում է Արաբկիրը, որտեղ բնակարանների գինն ամրագրված է 374.9 հազար դրամ/1քմ մակարդակում` եռամսյակային 2.9% աճով:
Առաջատարների եռյակը եզրափակում է Դավիթաշենը` 291.2 հազար դրամ/1քմ` եռամսյակային 2.6% աճով:
Մայրաքաղաքում բնակարանների ամենացածր գները պահպանվում են Նուբարաշեն համայնքում, որտեղ հաշվետու ժամանակահատվածում բնակարանի քառակուսի մետրի արժեքը կազմել է միջին հաշվով 167.4 հազար դրամ/1 քմ` եռամսյակային աճը` 1%:

07-12-2018 13:21 4604
Средняя рыночная стоимость жилых зданий в Ереване в третьем квартале 2018 года увеличилась на 2,3% и составила 287,8 тыс. драмов за квадратный метр.
По данным Государственного комитета кадастра недвижимости Армении, самые высокие цены на квартиры в Ереване традиционно поддерживаются в округе Кентрон - 543,9 тыс. драмов / квадратный метр - с квартальным ростом на 5,1%.
Второе место занимает Арабкир, где цена квартир установлена ​​на уровне 374,9 тыс. драмов за квадратный метр, квартальный рост составил 2,9%.
В тройку лидеров вошел Давиташен с 291,2 тыс. драмов / кв. м, квартальное увеличение на 2,6%.
Самые низкие цены на квартиры в столице сохранились в округе Нубарашен, где стоимость квадратного метра жилья в среднем составляет 167,4 тыс. драмов с квартальным ростом на 1%.