Երևանում բնակելի շենքերի բնակարանների միջին շուկայական արժեքը 2018 թվականի երրորդ եռամսյակում ավելացել է 2,3% -ով` հասնելով 287,8 հազ. դրամ/1 քմ:
Ըստ ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի` Երևանի բնակարանների ամենաբարձր գներն, ավանդաբար, պահպանվում են Կենտրոն համայնքում` միջին հաշվով 543.9 հազար դրամ/1քմ` 5.1% եռամսյակային աճով:
Երկրորդ հորիզոնականում է Արաբկիրը, որտեղ բնակարանների գինն ամրագրված է 374.9 հազար դրամ/1քմ մակարդակում` եռամսյակային 2.9% աճով:
Առաջատարների եռյակը եզրափակում է Դավիթաշենը` 291.2 հազար դրամ/1քմ` եռամսյակային 2.6% աճով:
Մայրաքաղաքում բնակարանների ամենացածր գները պահպանվում են Նուբարաշեն համայնքում, որտեղ հաշվետու ժամանակահատվածում բնակարանի քառակուսի մետրի արժեքը կազմել է միջին հաշվով 167.4 հազար դրամ/1 քմ` եռամսյակային աճը` 1%:

The average market value of residential buildings in Yerevan in the third quarter of 2018 increased by 2.3% and amounted to 287.8 thousand drams per square meter.
According to the State Real Estate Cadastre Committee of Armenia, the highest prices for apartments in Yerevan are traditionally supported in Kentron District - 543.9 thousand drams / square meter - with a quarterly increase of 5.1%.
The second place is occupied by Arabkir, where the price of apartments is set at 374.9 thousand drams per square meter, the quarterly increase was 2.9%.
Davitashen entered the top three with 291.2 thousand drams / sq. m, a quarterly increase of 2.6%.
The lowest prices for apartments in the capital are preserved in Nubarashen district, where the average cost per square meter of housing is 167.4 thousand drams, with a quarterly increase of 1%.