07-12-2018 13:31 1767
2018 թ. Դեկտեմբերի 6-ին Երեւանի «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի ունեցան «ՎՏԲ լիգա» ֆուտբոլային մրցաշարի եզրափակիչ խաղը եւ փակման հանդիսավոր արարողությունը, որոնք կազմակերպել էր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը պետական համակարգի աշխատողների համար:
Եզրափակիչ հանդիպումը տեղի ունեցավ ՀՀ ոստիկանության և ՀՀ պաշտպանության նախարարության թիմերի միջև: Խաղը ստացվեց լարված ու դինամիկ, իսկ հատուկ մարզական տրամադրությունը պարգևեցին՝ խաղացողներին մեծապես աջակցող, երկրպագուները:
Խաղն ավարտվեց 4-2 հաշվով՝ հօգուտ ՀՀ պաշտպանության նախարարության թիմի:
IMG 0401
«ՎՏԲ լիգայի» մրցանակային ֆոնդը սահմանվել էր 2 միլիոն 200 հազար ՀՀ դրամի չափով, որը հաղթողների միջև բաժանվել է հետևյալ կերպ.
• 1-ին տեղը գրավեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության թիմը և ստացավ 1,000,000 ՀՀ դրամ:
• 2-րդ տեղը գրավեց ՀՀ ոստիկանության թիմը, մրցանակը կազմեց 700 հազար ՀՀ դրամ:
• 3-րդ տեղը գրավեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը, 500 հազար ՀՀ դրամ մրցանակով:
Փակման արարողությունը տեղի ունեցավ տոնական մթնոլորտում, որին ելույթ ունեցավ ռիթմիկ մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի մենակատարը:
IMG 0410
Թիմերին աջակցելու եկել էին ՀՀ պաշտպանության նախար Դավիթ Տոնոյանը, ՀՀ Ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը և «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինը:

07-12-2018 13:31 1912
6-го декабря 2018г. в спортивном зале “Динамо” г. Ереван состоялись финальный матч и торжественная церемония закрытия футбольного турнира “Лига ВТБ”, организованного Банком ВТБ (Армения)среди сотрудников государственных структур.
Финальный матч состоялся между сборными Полиции РА и Министерства Обороны РА. Игра получилась напряжённая и динамичная, а особое спортивное настроение придали зрители и болельщики, бурно поддерживающие игроков.
Матч закончился со счетом4-2победой команды Министерства обороны.
Призовой фонд турнира “Лига ВТБ”был объявлен в размере 2 млн 200 тыс. драмов РА который, распределился среди победителей следующим образом:
• 1-е призовое место завоевала команда Министерства обороны РА и получила 1 000 000 драмов РА.
• 2-е призовое место заняла команда Полиции РА и приз составил 700 000 драмов РА
• 3-е призовое место ушло команде Министерства труда и социальных вопросов РА с призом в 500 000 драмов РА.
Церемония закрытия прошла в торжественной обстановке и сопровождалась праздничным выступлениемсолисткисборной Армении по художественной гимнастике.
Поддержать команды пришли Министр Оборон РА Давид Тоноян, Начальник Полиции РА ВалерийОсипян, Министр спорта и по вопросам молодежи Габриэль Казарян, а такжеГенеральный Директор – Председатель директората ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” Иван Телегин.