24-01-2019 14:07 1875
Հաճախորդների խնդրանքով, դիմումների քանակից ելնելով և գիտակցելով, որ հաճախորդներին անհրաժեշտ է ևս մեկ հնարավորություն ընձեռել վերականգնելու իրենց վարկային պատմությունը, Բանկը որոշում է կայացրել շարունակել տույժ-տուգանքների զիջման գործընթացը։
IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ Բանկը որոշել է ընդառաջ գնալ այն հաճախորդներին, ովքեր որոշակի օբյեկտիվ պատճառներից ելնելով ունեն ժամկետանց վարկեր և չեն հասցրել դիմել տույժ-տուգանքների ներման համար։
«Մենք պատրաստ ենք զիջել ֆիզիկական անձանց՝ մինչև 31.05.2018 թ. անհուսալի դասակարգված վարկերի տույժ-տուգանքները բանկի հետ հաշտություն կնքելու կամ վարկի ամբողջական մարման պարագայում։ Մեր հաճախորդներն ունեն ևս 6 ամիս Բանկ դիմելու և հաշտություն կնքելու համար»,-ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, ֆիզիկական անձանց անհուսալի վարկերի տույժ-տուգանքներն ամբողջ ծավալով զիջելու մասին հայտարարությամբ IDBank-ը հանդես էր եկել 2018թ.-ի հուլիսի 3-ին։ Մինչև օրս Բանկն արդեն իսկ բավարարել է տույժերի զիջման ավելի քան 1200 հայտ՝ վարկերի ամբողջական մարման կամ Բանկի հետ հաշտություն կնքելու պայմանով, որի արդյունքում զիջվող տույժերի ընդհանուր գումարը գերազանցում է 850 մլն ՀՀ դրամը։

24-01-2019 14:07 1876
По просьбе клиентов, исходя из числа заявок, а также осознавая, что клиентам нужно дать еще один шанс для восстановления кредитной истории, Банк решил продлить процесс прощения.
По словам председателя Правления Банка Мгера Абраамяна, Банк решил пойти навстречу тем клиентам–физическим лицам, которые по объективным причинам имеют просроченные кредиты и не успели подать заявку.
Мы готовы простить штрафы и пени по кредитам, которые были классифицированы как безнадежные до 31.05.2018 г., путем полного погашения кредитов или заключения мирового договора с Банком. У наших клиентов есть еще 6 месяцев для подачи заявки”,- отметил Абраамян.
Напомним, IDBank объявил о прощении штрафов и пеней по безнадежным кредитам физических лиц в полном объеме 3-го июля 2018-го года. По сей день Банк удовлетворил более чем 1200 заявок. В результате общая сумма прощенных штрафов и пеней превышает 850 млн. драмов.