24-01-2019 14:07 1875
Հաճախորդների խնդրանքով, դիմումների քանակից ելնելով և գիտակցելով, որ հաճախորդներին անհրաժեշտ է ևս մեկ հնարավորություն ընձեռել վերականգնելու իրենց վարկային պատմությունը, Բանկը որոշում է կայացրել շարունակել տույժ-տուգանքների զիջման գործընթացը։
IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանի խոսքով՝ Բանկը որոշել է ընդառաջ գնալ այն հաճախորդներին, ովքեր որոշակի օբյեկտիվ պատճառներից ելնելով ունեն ժամկետանց վարկեր և չեն հասցրել դիմել տույժ-տուգանքների ներման համար։
«Մենք պատրաստ ենք զիջել ֆիզիկական անձանց՝ մինչև 31.05.2018 թ. անհուսալի դասակարգված վարկերի տույժ-տուգանքները բանկի հետ հաշտություն կնքելու կամ վարկի ամբողջական մարման պարագայում։ Մեր հաճախորդներն ունեն ևս 6 ամիս Բանկ դիմելու և հաշտություն կնքելու համար»,-ասել է Մհեր Աբրահամյանը։
Հիշեցնենք, ֆիզիկական անձանց անհուսալի վարկերի տույժ-տուգանքներն ամբողջ ծավալով զիջելու մասին հայտարարությամբ IDBank-ը հանդես էր եկել 2018թ.-ի հուլիսի 3-ին։ Մինչև օրս Բանկն արդեն իսկ բավարարել է տույժերի զիջման ավելի քան 1200 հայտ՝ վարկերի ամբողջական մարման կամ Բանկի հետ հաշտություն կնքելու պայմանով, որի արդյունքում զիջվող տույժերի ընդհանուր գումարը գերազանցում է 850 մլն ՀՀ դրամը։

24-01-2019 14:07 1879
At the request of the customers, also considering the number of applications and understanding that customers need one more opportunity to improve their credit history, the Bank decided to continue the waiver process of penalties.
According to IDBank Chairman of the Management board Mher Abrahamyan, the Bank has decided to concede clients who, due to certain objective reasons, have overdue credits and have not applied for cancellation of penalties.
"For our customers, we are ready to concede those fines and penalties which were classified as unreliable until 31.05.2018 in case of conciliation with the bank or full repayment of the loan. Our clients have 6 months’ time to apply to the Bank and conclude a peace agreement, " Mher Abrahamyan said.
Reminder: On July 3, 2018, IDBank announced a full cancellation of penalties on unreliable loans for individuals. Till now the Bank has already satisfied more than 1,200 applications for penalties cancellation, in case of full repayment of loans or conciliation with the Bank, resulting in the total amount of penalties exceeding AMD 850 million.