28-02-2018 13:09 4126
Մալայզիայի Կենտրոնական բանկը թվային արժույթների վերաբերյալ ուղեցույց է հրապարակել, որում նշաված են միջոցներ՝ փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման կանխարգելման համար:
«Քաղաքականությունն ուղղված է թվային արժույթների օգտագործմամբ փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման ռիսկերի դեմ պայքարի արդյունավետ միջոցներ ապահովելուն, նաև Մալայզիայում թվային արժույթի թափանցիկության բարձրացմանը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
Bank Negara Malaysia-ից նշել են, որ փաստաթուղթում հաշվի են առել կրիպտոարժույթների բորսայում աշխատողների, արդյունաբերական միությունների, ընկերությունների, ֆինանսական կազմակերպությունների և այլ շահագրգիռ կողմերի կարծիքները:

28-02-2018 13:09 4124
Центральный банк Малайзии выпустил руководство по цифровым валютам, в котором излагаются меры по предотвращению отмывания денег и финансирования терроризма.
«Эта политика направлена на предоставление эффективных средств для борьбы с рисками отмывания денег и финансирования терроризма с использованием цифровых валют, а также для повышения прозрачности цифровой валюты в Малайзии», - говорится в сообщении.
Банк Негара Малайзия отметил, что в документе учтены мнения сотрудников криптовалютных бирж, промышленных союзов, компаний, финансовых учреждений и других заинтересованных сторон.