Ընթացիկ շաբաթ Հայաստանում թանկարժեք մետաղների գների 0.6% անկումը հասավ 1.8%-ի: Դա պայմանավորված էր պլատինի արագ էժանացումով, ինչպես նաև պալադիումի գնի վեկտորի անկումով: Այս ֆոնին ոսկու և արծաթի նվազագույն թանկացումները չկարողացան թանկարժեք մետաղների գների դինամիկան դուրս բերել անկումից:
Ըստ ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Թանկարժեք մետաղների և թանկարժեք քարերի պետական գանձարան» գործակալության՝ 2018 թվականի մարտի 12-ից 18-ը սահմանվել են թանկարժեք մետաղների հետևյալ գները. մեկ գրամ ոսկու վաճառքի գինը 20479.10 դրամ է (շաբաթական աճը`0.2%), արծաթինը՝ 255.75 դրամ (շաբաթական աճը`0.2%), պլատինիումինը՝ 14792.06 դրամ (շաբաթական անկումը`2.6%), պալադիումինը՝ 15191.07 դրամ (շաբաթական անկումը`5.1%):

На этой неделе снижение цен на драгоценные металлы в Армении от 0,6% достигло 1,8%. Это было связано с быстрым падением цен на платину, а также с падением цен на палладий. На этом фоне минимальный рост цен на золото и серебро не смог предотвратить падение цен на драгоценные металлы.
По данным «Государственного казначейства драгоценных металлов и камней» Министерства финансов РА, следующие цены установлены на драгоценные металлы на 12-18 марта 2018 года: цена одного грамма золота составляет 20479,10 драмов (недельный рост 0,2%) , серебра - 255,75 драмов (недельный рост 0,2%), платины - 14792,06 драмов (неделное снижение-2,6% ), палладия - 15191,07 драмов (неделное снижение- 5,1%):