29-03-2018 13:48 3963
ԱՄՆ-ի Boeing ավիաշինական ընկերությունը ենթարկվել է WannaCry համակարգչային վիրուսի հարձակմանը, հայտնում է The Seattle Times թերթը:
Ինքնաթիռների արտադրության համար օգտագործվող կարևոր սարքավորումները չեն տուժել:
Կար մտավախություն, որ թե վիրուսը կարող է վնաս հասցնել ինքնաթիռային համակարգիչների ծրագրային ապահովմանը, սակայն այդ երկյուղները չափազանցված էին: Վնասաբեր ծրագրային ապահովումը վնասել է ոչ մեծ քանակությամբ համակարգեր Վիրուսը, որն օգտագործվել է Boeing-ի հաքերական գրոհի համար, եղել Է WannaCry-ի նորացված տարբերակը:
WannaCry վիրուսն սկսել Է ակտիվորեն տարածվել 2017 թվականի մայիսին: Փորձագետների տվյալով՝ WannaCry վիրուսի օգտագործմամբ գլոբալ կիբեռգրոհը մեկ միլիարդ դոլարի վնաս Է հասցրել:

Американская авиакомпания Boeing подверглась кибератаке компьютерного вирусна WannaCry, сообщает The Seattle Times.
Важное оборудование, используемое для производства самолетов, не было повреждено.
Было опасение, что вирус может повредить программное обеспечение самолета, но эти опасения были преувеличены. Вредоносная программа повредила большое количество систем. Вирус, который использовался для хакерской атаки Boeing, был обновленной версией WannaCry.
Вирус WannaCry начал активно распространяться в мае 2017 года. Эксперты говорят, что глобальная кибер-атака вирусом WannaCry вызвала ущерб в размере 1 миллиарда долларов.