21-05-2018 14:54 4678
Ամերիկյան Microsoft ընկերությունը վերակնքելու է տվյալների հեռավոր պահպանման՝ այսպես կոչված ամպային ծառայությունների համար ԱՄՆ-ի բոլոր 17 հետախուզական ծառայություններին սերվերների տրամադրման պայմանագիրը, հայտնել Է The Washington Post թերթը:
Հաղորդվում է, որ խոսքը չի վերաբերում պարզապես նախկին համաձայնությունների երկարաձգմանը: Այժմ հատուկ ծառայությունները կկարողանան աշխատանքի անցնել Office 365 պլատֆորմում հավելվածներով, այդ թվում այն հավելվածներով, որոնցով կարելի կլինի աշխատել հեռավորությամբ:
Նախկինում հետախուզությանը մատչելի չէին այդ բոլոր գործառույթները:
Microsoft-ն այդ ոլորտում կառավարության գլխավոր կապալառուն չէ: Տարիներ շարունակ այդ տեղն զբաղեցրել է Amazon-ի դուստր ընկերությունը՝ Amazon Web Services-ը, որն աշխատում է կառավարական բազմաթիվ հիմնարկությունների, այդ թվում՝ ամբողջ հետախուզական հանրակցության հետ՝ Կենտրոնական հետախուզական վարչության հետ կնքված 600 միլիոն դոլարի պարտավորագրի շնորհիվ:

21-05-2018 14:54 4677
Американская компания Microsoft восстановит контракт по предоставлению 17 американским разведывательным службам серверов для удаленного хранения данных, так называемых облачных сервисов, сообщает The Washington Post.
Сообщается, что это не касается продления предыдущих соглашений. Теперь специальные службы смогут работать с приложениями на платформе Office 365, в том числе и удаленно.
Раньше все эти функции были недоступны для разведывательных служб.
Microsoft не является главным подрядчиком правительства в этой области. На протяжении многих лет это место занимала дочерняя компания Amazon, Amazon Web Services, которая работает со многими правительственными учреждениями, благодаря контракту на 600 миллионов долларов, подписанному с Центральным разведывательным управлением.