ԱՄՆ արդարադատության դեպարտամենտը և Նյու Յորք քաղաքի ֆինանսական ծառայությնունների վարչությունը որոշում են կայացրել ընդլայնել քննությունը Գերմանիայի խոշորագույն Deutsche Bank-ի նկատմամբ:
Ինչպես հայտնում են միանգամից մի քանի լրատվական գործակալություններ՝ այժմ Deutsche Bank-ը կասկածվում է ոչ միայն փողերի լվացման, այլև ՌԴ նկատմամբ սահմանված տնտեսական պատժամիջոցները խախտելու համար:
Ինչպես փողերի լվացման դեպքում, այս անգամ ևս մեղադրանքն առաջադրված է ֆինանսավարկային կազմակերպության ռուսական ներկայացուցչությանը:
Մասնավորապես, ամերիկացի վերլուծաբանները Deutsche Bank-ին մեղադրում են ֆինասական գործարքների ոչ ստույգ զեկույցներ ներկայացնելու համար:

31-05-2018 14:09 4166
Министерство юстиции США и Департамент финансовых услуг Нью-Йорка решили продлить расследование в отношении Deutsche Bank, крупнейшего немецкого банка.
Как сообщают несколько новостных агентств, Deutsche Bank подозревается не только в отмывании денег, но и за нарушение экономических санкций, введенных против России.
Как и в случае отмывания денег на этот раз обвинение выдвинуто против российского представительства Финансово-кредитной организации.
В частности, американские аналитики обвиняют Deutsche Bank в представлении неточных отчетов о финансовых транзакциях.