08-06-2018 11:35 4236
ԱՄՆ-ի դաշնային բյուջեի դեֆիցիտը 2018 ֆինանսական տարվա 8 ամսում (սկսվում է հոկտեմբերի 1-ին) ավելացել է մինչև 530 մլրդ դոլար՝ անցյալ տարվա համանման ցուցանիշը գերազանցելով 97 մլրդ դոլարով, հայտնել է The Hill թերթը հղում անելով ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի բյուջետային վարչության զեկույցի տվյալներին:
Հաղորդվում է, որ կառավարական ծախսերը 2017 թվականի համեմատ աճել են 6 տոկոսով, մինչդեռ բեյուջեի եկամտային մասն ավելացել է միայն 3 տոկոսով:
Փորձագետները կանխատեսում էին, որ հանրապետականների կողմից առաջարկված հարկային պարտավորությունները, որոնք նվազեցրել են հարկադրույքների չափերը, կառավարական ծախսերի ավելացման վերաբերյալ երկկուսակցական համաձայնագրի զուգորդմամբ, կբերեն բյուջեի դեֆիցիտի աճին:

08-06-2018 11:35 4235
Дефицит федерального бюджета США увеличился до 530 миллиардов долларов за 8 месяцев 2018 года (с 1 октября), превысив показатель прошлого года на 97 миллиардов долларов, сообщает The Hill, ссылаясь на отчет о бюджете Конгресса США.
Сообщается, что государственные расходы выросли на 6% по сравнению с 2017 годом, а доля доходов бюджета увеличилась всего на 3%.
Эксперты прогнозировали, что налоговые обязательства, предлагаемые республиканцами, которые уменьшили размер налоговых ставок в сочетании с двухпартийным соглашением об увеличении государственных расходов, приведут к росту дефицита бюджета.