08-06-2018 11:35 4236
ԱՄՆ-ի դաշնային բյուջեի դեֆիցիտը 2018 ֆինանսական տարվա 8 ամսում (սկսվում է հոկտեմբերի 1-ին) ավելացել է մինչև 530 մլրդ դոլար՝ անցյալ տարվա համանման ցուցանիշը գերազանցելով 97 մլրդ դոլարով, հայտնել է The Hill թերթը հղում անելով ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի բյուջետային վարչության զեկույցի տվյալներին:
Հաղորդվում է, որ կառավարական ծախսերը 2017 թվականի համեմատ աճել են 6 տոկոսով, մինչդեռ բեյուջեի եկամտային մասն ավելացել է միայն 3 տոկոսով:
Փորձագետները կանխատեսում էին, որ հանրապետականների կողմից առաջարկված հարկային պարտավորությունները, որոնք նվազեցրել են հարկադրույքների չափերը, կառավարական ծախսերի ավելացման վերաբերյալ երկկուսակցական համաձայնագրի զուգորդմամբ, կբերեն բյուջեի դեֆիցիտի աճին:

08-06-2018 11:35 4237
The US federal budget deficit increased to $ 530 billion in 8 months of 2018 (starting October 1), exceeding the figure of last year by $ 97 billion, reported The Hill, referring to the US Congress budget report.
It is reported that government spending has increased by 6% compared to 2017, while the revenue share of the budget has increased by only 3%.
Experts predicted that the tax liabilities offered by the Republicans, which reduced the size of the tax rates combined with the bipartisan agreement on the increase of government expenditures, would lead to the growth of the budget deficit.