Շվեյցարական Credit Suisse բանկը պայմանավորվածություն է ձեռք բերել ԱՄՆ Արդարադատության նախարարության և արժեթղթերի ու բորսայի հանձնաժողովի հետ՝ կապված Չինաստանում անբարեխղճորեն աշխատակիցներ ընդունելու գործի քննության կարգավորման մասին:
Credit Suisse-ը համաձայնել է վճարել 47 մլն դոլար տուգանք: Քննությունը ցույց է տվել, որ բանկի չինական մասնաճյուղն աշխատակիցներ էր ընդունում տեղի պետական հիմնարկների խորհրդով:
Դրա դիմաց ստանում էր շահավետ պայմանագրեր և այլ արտոնություններ:
Արդյունքում, Credit Suisse-ում աշխատանքի էին ընդունվում չինացի բարձրաստիճան պաշտոնյաների երեխաներն ու այլ ազգականները:

Swiss Credit Suisse bank has reached an agreement with the US Department of Justice and the Securities and Exchange Commission related to the investigation of the case of unfairly accepting employees in China.
Credit Suisse has agreed to pay a $ 47 million fine. The examination showed that the Chinese branch of the bank received employees by the advice of the local state institutions.
In return, it received beneficial contracts and other privileges..
As a result, Credit Suisse bank employed the children of Chinese high-ranking officials and their other relatives.