Գերմանական խոշորագույն Deutsche Bank AG բանկը նախատեսում է միաձուլվել երկրի մեկ այլ ֆինանսական հսկա Commerzbank-ի հետ, բանկի խորհրդի նախագահը բանակցում է բաժնետերերի և ներդրողների հետ, հայտնում է Bloomberg-ը հղում անելով իր աղբյուրներին:
«Deutsche Bank-ի դիտորդական խորհրդի նախագահ Փոլ Ախլյայթները բանակցում է բանկի խոշորագույն բաժնետերերի հետ մրցակից Commerzbank-ի հետ միաձուլվելու վերաբերյալ՝ ֆինանսական առողջացում իրականացնելու նպատակով»,-հայտնել է գործակալությունը:
Ախլյայթները վերջին ամիսներին ևս քննարկել է երկրի խոշոր ներդրողների և պաշտոնյաների հետ միաձուլվելու հարցը:

Немецкий крупнейший Deutsche Bank AG планирует объединиться с другим гигантом Commerzbank, председатель правления банка ведет переговоры с акционерами и инвесторами, сообщает Bloomberg со ссылкой на свои источники.
Генеральный директор Deutsche Bank Пол Ахляйтнер ведет переговоры со своими акционерами о слиянии с его конкурентом Commerzbank для осуществления финансового оздоровления, говорится в сообщении агентства.
В последние месяцы Ахляйтнер также обсудил вопрос о слиянии с основными инвесторами и официальными лицами страны.