Իսլանդական Eircoin բիթքոին-բրոքերի համահիմնադիր Դեյ Ֆլեմինգը Դաշնության բանկերին և վճարային օպերատորներին (BPFI) մեղադրել է կրիպտոարժութային ընկերությունների նկատմամբ խտրականության համար:
Բանկերը հերքում են բոլոր մեղադրանքները, նշում է Irish Times-ը:
Eircoin-ը գործունեությունը կասեցրել է 2018 թվականի ապրիլին՝ «Բանկային համակարգի անփութության» պատճառով, հայտարարել է Ֆլեմինգը:
Նրա խոսքով՝ բանկերը հրաժարվել են ծառայություն տրամադրել իր նորաստեղծ խորհրդատվական բիզնեսին: Ֆլեմինգն ընդգծել է, որ իր բրոքերային ընկերության փակումը «կարգավորչի կողմից անօրինականություն էր»: Իսլանդական բանկերը հերքում են կրիպտոբիզնեսի նկատմամբ խտրականություն ցուցաբերելու մեղադրանքները:

Соучредитель исландского Eircoin Биткойн-Брокера Дей Флеминг обвиняет Федерацию банков и платежных операторов (BPFI) в дискриминации в отношении крипто компаний.
Банки отрицают все обвинения, сообщает Irish Times.
Eircoin приостановил свою деятельность в апреле 2018 года из-за «небрежности банковской системы», сказал Флеминг.
По его словам, банки отказались предоставлять услуги его недавно созданному консалтинговому бизнесу. Флеминг подчеркнул, что закрытие его брокерской компании было «незаконным со стороны регулирующего органа». Исландские банки отрицают обвинения в дискриминации в отношении криптобизнеса.