Microsoft ընկերության շահույթը չորրորդ ֆինանսական եռամսյակում ավելացել է ամպային տեխնոլոգիաների ծառայությունների հատվածի շնորհիվ, ասվում է ընկերության պաշտոնական կայքում:
Ֆինանսական տարվա արդյունքում Microsoft-ի եկամուտը պատմության մեջ առաջին անգամ գերազանցել է 100 մլրդ դոլարը: Ինչպես հաղորդվում է, եռամսյակի արդյունքում մաքուր եկամուտը կազմել է 8.8 մլրդ դոլար՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 8.07 մլրդ դոլարի համեմատ: Microsoft-ի եռամսյակային շահույթը մեծացել է 17 տոկոսով՝ հասնելով 30.1 մլրդ դոլարի:
Ցուցանիշը գերազանցում է շուկայի կանխատեսումները: Intelligent Cloud ստորաբաժանման շահույթը, որի կազմում ընդգրկված են Azure ամպային ծառայությունը և սերվերների համար ծրագրային ապահովման հատվածը, ավելացել է 23 տոկոսով՝ հասնելով 9.6 մլրդ դոլարի:

23-07-2018 12:14 3651
Прибыль Microsoft в четвертом квартале увеличилась благодаря облачным технологиям, сообщает официальный сайт компании.
В результате финансового года прибыль Microsoft впервые в истории превысила 100 миллиардов долларов. Как сообщалось, чистая прибыль составила 8,8 млрд. долларов США по сравнению с 8,07 млрд. долларов США за аналогичный период прошлого года. Квартальная прибыль Microsoft выросла на 17% до $ 30,1 млрд.
Показатель превзошел ожидания рынка. Прибыль Intelligent Cloud, включая облачную услугу Azure и программное обеспечение для серверов, увеличилась на 23% и составила 9,6 млрд долларов.