31-07-2018 13:10 12819
Բրիտանական Cable ծառայությունը, որը գնահատում է ինտերնետ կապի որակը, հրապարակել է ամենաարագ ինտերնետ կապով երկրների ցանկը:
Euromag-ի փոխանցմամբ՝ ամենաարագ ինտերնետ կապով երկրների վարկանիշը գլխավորել է Սինգապուրը, իսկ երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրել են Շվեդիան ու Դանիան:
Ցանկի չորրորդ տեղում հայտնվել է Նորվեգիան, որին հետևել են Ռումինիան, Բելգիան, Նիդեռլանդները, Լյուքսեմբուրգն ու Հունգարիան: Աղբյուրը մանրամասնում է, որ մասնագետները հավաքել են տվյալները 12 ամիս՝ 200 երկրում և տարածաշրջանում:
Նրանք հաշվել են՝ ինչքան ժամանակ է պահանջվում 5 գիգաբայթանոց ֆիլմ ներբեռնելու համար՝ երկրում կապի միջին արագության պայմաններում: Վարկանիշը կազմողները նաև նշել են, որ մի տարում ինտերնետ կապի միջին արագությունը բարձրացել է 23 տոկոսով, ինչը, նրանց կարծիքով, լավ արդյունք է:

Британская служба Cable, которая оценивает качество интернет-соединения, выпустила список стран с самым быстрым подключением к Интернету.
По данным Euromag, Сингапур возглавляет список стран с самым быстрым подключением к Интернету, а Швеция и Дания занимают второе и третье места соответственно.
Норвегия занимает четвертое место в списке, за ней следуют Румыния, Бельгия, Нидерланды, Люксембург и Венгрия. Источник сообщает, что эксперты собрали данные за 12 месяцев в 200 странах и регионах.
Они подсчитали, сколько времени потребуется, чтобы загрузить 5 гигабайтный фильм в стране при средней скорости соединения... Оценщики также отметили, что через год средняя скорость интернет-соединения выросла на 23%, что, по их мнению, является хорошим результатом.