02-08-2018 16:03 4348
Ամերիկյան Wells Fargo & Co բանկը համաձայնել է վճարել 2,09 միլիարդ դոլար տուգանքը՝ ԱՄՆ արդարադատության նախարարության հայցը կարգավորելու նպատակով, որը բանկին մեղադրում է հիփոթեքային արժեթղթերի վաճառքի ժամանակ ոչ իրավական գործողությունների համար:
Արդարադատության նախարարության ներկայացուցչի խոսքով՝ բանկի աշխատակիցները տեղյակ էին, որ այդ թղթերի հիման վրա տրամադրված վարկերը տրվել են անձանց, որոնք եկամտի մասին ոչ ստույգ տեղեկատվություն են տրամադրել:
Բանկի գործողությունների հետևանքով վնասը, որը հասցվել է նաև կառավարական ենթակառուցվածքներին՝ գնահատվում է մի քանի միլիարդ դոլար:

02-08-2018 16:03 4347
Aмериканский Wells Fargo & Co банк согласился заплатить штраф в размере 2,9 млрд. долларов США для урегулирования иска, поданного Министерством юстиции США, которое обвиняет банк в неправомерных действиях при продаже ипотечных ценных бумаг.
По словам представителя Министерства юстиции, работникам банка было известно, что кредиты, выданные по этим бумагам, были предоставлены лицам, которые предоставили неточную информацию о доходах.
Ущерб, причиненный операциями Банка правительственным инфраструктурам оценивается в несколько миллиардов долларов.