02-08-2018 16:03 4348
Ամերիկյան Wells Fargo & Co բանկը համաձայնել է վճարել 2,09 միլիարդ դոլար տուգանքը՝ ԱՄՆ արդարադատության նախարարության հայցը կարգավորելու նպատակով, որը բանկին մեղադրում է հիփոթեքային արժեթղթերի վաճառքի ժամանակ ոչ իրավական գործողությունների համար:
Արդարադատության նախարարության ներկայացուցչի խոսքով՝ բանկի աշխատակիցները տեղյակ էին, որ այդ թղթերի հիման վրա տրամադրված վարկերը տրվել են անձանց, որոնք եկամտի մասին ոչ ստույգ տեղեկատվություն են տրամադրել:
Բանկի գործողությունների հետևանքով վնասը, որը հասցվել է նաև կառավարական ենթակառուցվածքներին՝ գնահատվում է մի քանի միլիարդ դոլար:

02-08-2018 16:03 4349
American Wells Fargo & Co has agreed to pay a $ 2.9 billion fine to settle a lawsuit filed by the US Department of Justice that accuses the bank of non-legal actions during the sale of mortgage securities.
According to the representative of the Ministry of Justice, the employees of the bank were aware that the loans provided on those papers were given to persons who provided inaccurate information on income.
Damage caused by the Bank's operations to government infrastructures is estimated at several billion dollars.