08-10-2018 13:19 4721
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ իր երկիրն այլևս մտադիր չէ օգտվել Արժույթի միջազգային հիմնադրամի վարկերից:
«Մենք փակել ենք ԱՄՀ-ի վարկերի էջը, որպեսզի այլևս երբեք չբացենք», - ասել է Էրդողանը՝ ելույթ ունենալով Քըզըլջահամամ շրջանում Արդարություն և զարգացում իշխող կուսակցության ակտիվիստների առաջ:
Էրդողանն այս հայտարարությամբ հանդես է եկել վերջերս Վաշինգտոնի հետ հարաբերություններում լարվածության սրման ֆոնին, որի պատճառներից մեկը նաև ամերիկացի քահանա Էնդրյու Բրանսոնի ձերբակալության գործն է:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ն պատժամիջոցներ է սահմանել Թուրքիայի արդարադատության նախարար Աբդուլահմատ Գյուլի և ՆԳ նախարար Սուլեյման Սոյլուի նկատմամբ՝ վերջիններից մեղադրելով «մարդու իրավունքների լուրջ խախտումների» մեջ:

08-10-2018 13:19 4722
Turkish President Rejep Tayip Erdogan said that his country is no longer going to use the International Monetary Fund loans.
"We have closed the IMF loan page so that we will never open again," Erdogan said, addressing the activists of the ruling “Justice and Development” Party in Kızıljahamam region.
Erdogan made this statement in the background of recent tension in relations with Washington, one of the reasons of which is the arrest of American priest Andrew Branson.
Let us remind you that the US has imposed sanctions on Turkish Justice Minister Abdullakhmat Gul and Interior Minister Suleiman Soylu, accusing them of "serious human rights violations".