23-10-2018 15:03 3325
Վիրտուալ TalkBank բանկը գործարկել է քարտեր, որոնցով հնարավոր է վճարումներ կատարել սմարթֆոնների Telegram մեսենջերով՝ Apple Pay, Samsung Pay և Android Pay տեխնոլոգիաների օգնությամբ:
Ընդ որում քարտով վճարումը հասանելի է լինելու սմարթֆոնում և բանկի բոթում՝ պատվերից 30 րոպե անց: Ինչպես նշվում է TalkBank-ի մամուլի հաղորդագրությունում՝ իր համար քարտեր թողարկելու է CUB JSC բանկը:
Բացի այդ TalkBank չաթ-բոթն արհեստական ինտելեկտի տեխնոլոգիայով ճանաչելու է տեքստը և ֆինանսական տվյալների վերլուծությունից հետո հաճախորդներին առաջարկվելու են բանկային տարբեր ծառայություններ:

Виртуальный TalkBank запустил карты, с помощью которых можно осуществлять платежи через Telegrammessenger смартфонов с помощью технологий ApplePay, SamsungPay и AndroidPay.
При чем оплата по карте будет доступна на смартфоне и на банковском боте через 30 минут после заказа. Как сообщается в пресс-релизе TalkBank, банк CUB JSC будет выпускать для него карты.
Кроме того, TalkBank будет распознавать текст по технологии искусственного интеллекта и, после анализа финансовых данных, клиентам будут предлагаться различные банковские услуги.