23-10-2018 15:03 3325
Վիրտուալ TalkBank բանկը գործարկել է քարտեր, որոնցով հնարավոր է վճարումներ կատարել սմարթֆոնների Telegram մեսենջերով՝ Apple Pay, Samsung Pay և Android Pay տեխնոլոգիաների օգնությամբ:
Ընդ որում քարտով վճարումը հասանելի է լինելու սմարթֆոնում և բանկի բոթում՝ պատվերից 30 րոպե անց: Ինչպես նշվում է TalkBank-ի մամուլի հաղորդագրությունում՝ իր համար քարտեր թողարկելու է CUB JSC բանկը:
Բացի այդ TalkBank չաթ-բոթն արհեստական ինտելեկտի տեխնոլոգիայով ճանաչելու է տեքստը և ֆինանսական տվյալների վերլուծությունից հետո հաճախորդներին առաջարկվելու են բանկային տարբեր ծառայություններ:

23-10-2018 15:03 3324
Virtual TalkBank has launched cards with which it is possible to make payments through Telegram messenger of smartphones with the help of Apple Pay, Samsung Pay and Android Pay technologies.
At the same time, card payment will be available on the smartphone and on the bank bot 30 minutes after the order. As reported in TalkBank's press release, CUB JSC bank will issue cards for it.
In addition, TalkBank will recognize text using artificial intelligence technology and, after analyzing financial data, various banking services will be offered to customers.