Ռուսական «Սբերբանկն» ու «ՎՏԲ»-ն չեն բացառում շրջանային ավիափոխադրողի ստեղծման համար ներդրումներ իրականացնելու հնարավորությունը, նաև հույս ունեն ստանալ պետական աջակցություն:
Ներդրումները կարող են կազմել առնվազն մեկ միլիարդ դոլար, սակայն նախագիծը պետք է կյանքի կոչվի պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության արդյունքում, ասել է «ՎՏԲ»-ի ղեկավար Անդրեյ Կոստինը: Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:
ՌԴ տրանսպորտի նախարար Եվգենի Դիտրիխն աջակցում է նախաձեռնությունը, սակայն սպասում է, թե երբ կներկայացվեն նախագծի մանրամասները:
Ինչու՞ են բանկերը ցանկանում միջոցներ տրամադրել ոչ պրոֆիլային նախագծում: Ավիափոխադրողի ստեղծումը, որն օգտվում է լիզինգային «դուստրի» ծառայություններից՝ լավ հնարավորություն է փողերին ստիպել աշխատել: Միայն թե լինի պահանջարկ:

24-10-2018 10:35 2655
Russian "Sberbank" and "VTB" do not rule out the possibility of investing in the creation of a regional air carrier, but they also hope to receive state support.
Investments can be at least $ 1 billion, but the project should be implemented as a result of cooperation between the state and the private sector, VTB CEO Andrey Kostin said. Other details are not reported.
RF Minister of Transport Evgeny Ditrikh supports the initiative, but waits for when the details of the project will be presented.
Why do banks want to provide funds in non-profit project? Creating an air carrier, that will use leasing “subsidiary’s” services, is a good opportunity to force the money to work. Only there must be a demand.