Ռուսական «Սբերբանկն» ու «ՎՏԲ»-ն չեն բացառում շրջանային ավիափոխադրողի ստեղծման համար ներդրումներ իրականացնելու հնարավորությունը, նաև հույս ունեն ստանալ պետական աջակցություն:
Ներդրումները կարող են կազմել առնվազն մեկ միլիարդ դոլար, սակայն նախագիծը պետք է կյանքի կոչվի պետություն-մասնավոր հատված համագործակցության արդյունքում, ասել է «ՎՏԲ»-ի ղեկավար Անդրեյ Կոստինը: Այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:
ՌԴ տրանսպորտի նախարար Եվգենի Դիտրիխն աջակցում է նախաձեռնությունը, սակայն սպասում է, թե երբ կներկայացվեն նախագծի մանրամասները:
Ինչու՞ են բանկերը ցանկանում միջոցներ տրամադրել ոչ պրոֆիլային նախագծում: Ավիափոխադրողի ստեղծումը, որն օգտվում է լիզինգային «դուստրի» ծառայություններից՝ լավ հնարավորություն է փողերին ստիպել աշխատել: Միայն թե լինի պահանջարկ:

24-10-2018 10:35 2652
Российские «Сбербанк» и «ВТБ» не исключают возможности инвестирования в проект создания регионального авиаперевозчика, но также надеются получить государственную поддержку.
Генеральный директор ВТБ Андрей Костин сказал, что инвестиции могут составлять не менее $ 1 млрд, но проект должен быть реализован в результате сотрудничества между государством и частным сектором. Другие подробности не сообщаются.
Министр транспорта РФ Евгений Дитрих поддерживает инициативу, но ждет, когда ему будут представлены детали проекта.
Почему банки хотят финансировать непрофильный проект? Создание авиаперевозчика, который будет использовать услуги лизинга «филиала», является хорошей возможностью заставить деньги работать. Только должен быть спрос.