27-10-2018 12:18 2281
Ռուսաստանի Բանկը պատրաստվում է ֆինանսական խաբեբաներին գովազդող շոու-բիզնեսի աստղերին և հանրահայտ անձանց նախազգուշացում տալ: Նման հայտարարություն է արել ԿԲ-ի անբարեխիղճ պրակտիկաների հակազդման վարչության տնօրեն Վալերի Լյախը՝ «Ռուսաստանում հակամենաշնորհային կարգավորման» համաժողովի ժամանակ:
Անբարեխիղճ պրակտիկաների և շուկայի անօրինական մասնակիցների գովազդը հանրահայտ անձանց կողմից, դա կարծես մարզադաշոտւմ «անվճար գարեջրի» հայտարարություն լինի, կարծում է ԿԲ ներկայացուցիչը:
«Ամբոխը միանգամից կշարժվի այդ ուղղությամբ՝ անցնելով նույնիսկ շուկայի օրինական մասնակիցների վրայով», — ասել է նա:

27-10-2018 12:18 2280
The Bank of Russia intends to make a warning to show business stars and famous people who advertise financial frauds. This statement was made by Valery Lyakh, Director of the Department for the Prevention of Unfair Practices of the Central Bank, at the conference “Antimonopoly Regulation in Russia”.
Advertising unfair practices and illegal market participants by famous people, it looks like free advertising about beer in the stadium, the representative of the Central Bank said.
“The crowd will immediately move in this direction, even passing through legitimate market participants,” he said.