«Յունիսթրիմը» հերքել է մամուլում իր մասին շրջանառվող լուրերը: Ընկերությունից հայտնում են, որ գործընկեր բանկերը չեն դադարեցրել համագուրծակցությունը վճարային համակարգի հետ և լրիվ ծավալով գործարքներ են իրականացնում: Այս մասին ասվում է համակարգի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ «Коммерсантъ»-ը գրել է, որ մի քանի բանկեր՝ «Արևելյան» Բանկը, Ասիայի բանկը, «Իմոն Ինտերնեյշնլը» և Հիփոթեք բանկը՝ հայտնել էին վճարային համակարգի օպերատորի հետ համագործակցությունը դադարեցնելու մասին:
Պատճառն իբր դարձել էր «Յունիսթրիմի» վրա ցանցահենների հարձակումը:
«Նշված բանկերում «Յունիսթրիմը» ամբողջ ծավալով ծառայություններ է մատուցում: Մի շարք լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունն իրականությանը չի համապատասխանում», -ընդգծվում է հաղորդագրության մեջ:

22-11-2018 14:30 2895
Unistream has denied rumors circulated in the media. Collaborating banks have not ceased cooperation with the payment system and are  carrying out full-scale operations. This is stated in the system's message.
Earlier, Kommersant reported that several banks, such as the Eastern Bank, the Asian Bank, Imon International and the Mortgage Bank, suspend cooperation with the payment system operator.
The reason was allegedly an attack by hackers on Unistream.
“In these banks, Unistream provides a full range of services. The information spread in a number of media outlets is not true,” the statement says.