«Յունիսթրիմը» հերքել է մամուլում իր մասին շրջանառվող լուրերը: Ընկերությունից հայտնում են, որ գործընկեր բանկերը չեն դադարեցրել համագուրծակցությունը վճարային համակարգի հետ և լրիվ ծավալով գործարքներ են իրականացնում: Այս մասին ասվում է համակարգի հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ «Коммерсантъ»-ը գրել է, որ մի քանի բանկեր՝ «Արևելյան» Բանկը, Ասիայի բանկը, «Իմոն Ինտերնեյշնլը» և Հիփոթեք բանկը՝ հայտնել էին վճարային համակարգի օպերատորի հետ համագործակցությունը դադարեցնելու մասին:
Պատճառն իբր դարձել էր «Յունիսթրիմի» վրա ցանցահենների հարձակումը:
«Նշված բանկերում «Յունիսթրիմը» ամբողջ ծավալով ծառայություններ է մատուցում: Մի շարք լրատվամիջոցներում շրջանառվող տեղեկությունն իրականությանը չի համապատասխանում», -ընդգծվում է հաղորդագրության մեջ:

«Юнистрим» опроверг слухи, распространяющиеся в средствах массовой информации. Сотрудничающие банки не прекратили сотрудничество с платежной системой и осуществляли полномасштабные операции. Об этом говорится в сообщении системы.
Ранее «Коммерсант» сообщал, что несколько банков, таких как Восточный банк, Азиатский банк, "Имон Интернейшнл" и Ипотечный банк приостанавливают сотрудничество с оператором платежной системы.
Причиной якобы была аттака хакеров на «Юнистрим».
«В указанных банках Unistream предоставляет полный спектр услуг. Информация, распространенная в ряде СМИ, не соответствует действительности», - говорится в заявлении.